Menu

Czy noszenie dziecka w chuście jest wygodne?

Powiedzcie mi netmamy, czy noszenie dziecka w chuście jest wygodne i do kiedy można dziecko nosić w chuście? Do kiedy wy nosiłyście? tak mniej więcej?

Alusia2222
 435  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem chusta do noszenia dzieci

Odpowiedzi

amalka
Nie używałam chusty. Bałam się, bo o niejednym tragicznym wypadku słyszałam (placze) Wiem- śmierć maleństwa to wynik nieprawidłowego stosowania, jednak to ustrojstwo do "moich bajek" nie należy.

Jednak gro mam chusty sobie chwali.
iwus198920
nie używałam. Tak jak amalka bałam się.
Madzika
a ja sobie chwalę. przy starszej używałam tylko chust tkanej a przy młodym dokupiłam sobie kółkową na szybkie wypady do sklepu. i bardzo sobie chwalę obie formy. oczywiście trzeba trochę potrenować ale jest bardzo wygodne i nie obciąża kręgosłupa tak jak noszenie na rękach. przy małym który non stop musiał być noszony tkana była wybawieniem. a jak szybko do warzywniaka chciałam wyskoczyć to kółkowa super. młodą nosiłam w tkanej do około roku młody dalej noszony a kółkowej obecnie używam sporadycznie bo teraz to na spacer sobie idę i robię zakupy więc nie ma potrzeby wyskakiwać szybko bez wózka czy zamotania małego.
Madzika
a młodą nosiłam do roku bo okazało się że mały jest w brzuchu.
LaMandragora
Nosilam. Do momentu, az cora zaczela chodzic. Chusta - genialna sprawa. Podstawa jest ogolnie dobrac taka, ktora bedzie wygodna i porzadnie ja zawiazac. Nie mialam kolkowej a tkana.
Taka mi bardziej pasowala.
LaMandragora
A... od kiedy. Od urodzenia praktycznie. Ja swoja dostalam, jak mloda miala 2 tygodnie. Sa rozne techniki wiazania dziecka. Mozna na lezaco nosic, mozna nosic pionowo, tak ze glowka bedzie miala oparcie. W zasadzie dla kazdego wieku dziecka jest odpowiednia technika wiazania chusty. Wygoda zalezy od tego, jak zawiaze sie chuste. Nie moze byc ani za luzno ani za ciasno. Jak jest za luzno, dziecko nie przylega do ciala matki i to dodatkowo obiaza np. kregoslup.
poziomakreska
ja nie używałam, ale mam przyjaciółkę, która tylko tak nosiła swoją małą, bardzo sobie chwali, tu możesz sobie poczytać więcej http://www.chusty.net/a/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.