Menu

Czy ojcu należy się urlop z okazji urodzenia dziecka?

Pytanie kieruję do mam rodzących w tym roku:) Czy waszym mężom należał się jakiś urlop z okazji urodzenia dziecka? Czy warto brać w ogóle tydzień urlopu tacierzyńskiego. Czytałam w ,,Gazecie wyborczej", że po pierwsze jednocześnie mama i tata nie mogą skorzystać z urlopu macierzyńskiego i tacierzyńskiego---------- po drugie kolega mojego męża, który wziął 2 dni urlopu okolicznościowego w zeszłym roku otrzymał PIT w którym odebrano mu za 2 dni około 280zł(wow)!!! Może po prostu najbardziej opłaca się skorzystać ze zwykłego urlopu i nie tracić pieniążków???? Proszę doradźcie co najlepiej zrobić(smutna) ??? ponieważ gubię się w gąszczu przepisów(pout)

gim1asia
 4723  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Wychowanie urlop dla taty

Odpowiedzi

daryjka87poznan
Moj maz wziął dwa tygodnie opieki na nas zaraz po urodzeniu małej. Nic mu nie odciagli.
karolincia
dwa dni z okazji urodzenia dziecka o ile pamiętam a potem była opieka - dwa tygodnie płatne 100%
gim1asia
Kochane- czy to prawda, że dwutygodniowa opieka przysługuje tylko w takim przypadku, gdy kobieta miała cesarskie cięcie???
karolincia
Nieprawda ja nie miałam cesarskiego cięcia to zależy od lekarza wszystko to on wypisuje opieke,
daryjka87poznan
Nie prawda!!!
agaorto
no tak jak napisałam wcześniej - mój mąż mógł wziąźć urlop tacierzyński dopiero wtedy gdy ja zakończyłam swój macierzyński. Pozatym zaraz po urodzeniu dziecka dostał bodajże tydzień, żeby być z nami.
syla
Mj mąz miał 2 dni urlopu okolicznościowego ,od lekarza 2 tygodnie opieki nademną i właśnie skończył tydzień tacierzyńskiego i nieprawda żeby wziąść tacierzyński mama musi skończyć macierzyński oboje byliśmy w domu ja nadal jestem na macierzyńskim
agaorto
to dziwne bo mnie powiedzieli inaczej... Nie mogliśmy być razem na urlopie bo albo macierzyński albo tacierzyński.......
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.