Menu

Czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do wychowywania dzieci.

Temat ciężki w naszym kraju. Co sądzicie?

lisa
 735  15

Odpowiedzi

DorotaR
Nigdy w życiu!
DorotaR
Pomyśl, co przeżywałoby takie dziecko
agnieszka
Absolutnie jestem przeciw
Gola3000
Nie mam nic przeciw homoseksualnym parą,ale zdecydowanie uwazam,ze nie powinni tworzyc rodzin dla dzieci.
habibi
Nie wiem co przeżywałoby takie dziecko. Wiem co przeżywałoby w domu opieki społecznej, a co jeśli dwójka dorosłych normalnych ludzi tej samej płci otoczyłaby go miłością i troską ? Mam mieszane odczucia co do takiej adopcji.
Dominika
Jak dorośli tej samej płci chcą być razem, to niech sobie są, ale nie wciągajmy w to dzieci, pomyśl co przeżywałoby takie dziecko i jak mogłoby być traktowane przez otoczenie i rówieśników.
PaniMisiowa
Też jestem zdania, że taka adopcja nie powinna mieć miejsca w przypadku par homoseksualnych...
lisa
Też mi się tak wydaje, że nie powinna.
ivka
A czy idąc dalej tym tropem uważacie że dwie kobiety żyjące w związku homoseksualnym powinny mieć prawo do wychowywania dziecka gdy jedna z nich biologiczna matką dziecka? teraz rusza właśnie jakiś proces w takiej sprawie we Wrocławiu i jestem ciekawa jakie jest wasze zdanie na ten temat. Ja jestem zdania że TAK - bądź co bądź jest to matka a gdzie dziecku będzie lepiej??
Aagataa
Moim zdaniem dziecku też będzie najlepiej z matką. Bądź co bądź lepiej z mama niż w domu dziecka!!
ania81
Powiem tak. Jestem za pod warunkiem że sobie sami urodzą dziecko - jak potrafią to czemu nie. Adopcja w żadnym wypadku!!!
monjuk
W tym wypadku to trochę dyskryminacja męskich par homoseksualnych bo wiadomo, że mężczyzna sobie nie urodzi dziecka a może być ojcem.... Jest to trudny temat nie ma co.
artanis
Wydaje mi się, że nawet nie ma po co roztrząsać tematu. I tak nie będzie to możliwe przez następne conajmniej 15 lat - napewno nie w Polsce.
Homoseksualizm to nie jest choroba zakaźna, nie da się tym "zarazić". Istnieją nawet dość śmiałe teorię, że tak natura chce powstrzymać ewentualne przeludnienie:) Jeśli chodzi o adopcję... powszechnym jest, że dzieci czerpią wzory od swoich rodziców. Od nich uczą się relacji między ludzkich, z przyszłym partnerem, wartości itd... Czy taka para jednakowej płci może tego nauczyć? Ależ oczywiście, że tak. Wcale nie jest powiedziane, że synek będzie wolał chłopców, bo tata ma chłopaka. I posunę się nawet do bardzo śmiałej hipotezy, że gdyby mi się coś kiedyś stało, a moje dziecko miałoby trafić do rodziny zastępczej, do teoretycznie normalnej rodziny, z tradycjami - jakich wiele, a jak ostatnio się okazało co dzieje się za drzwiami takiego domu - dzieci są katowane, albo do "rodziny" - jak ktoś by napisał, dwóch lesbijek, które otoczą go miłością, przyjaźnią, nauczą tolerancji, współczucia i dążenia do celu... Jest to kontrowersyjny temat, ale odkąd codziennie w wiadomościach słyszy się o pobitych, skatowanych a wreszcie i martwych dzieciach, myślę, że może to nie byłoby takim głupim pomysłem. A jeśli już się tak boją tego zarażania homo, zawsze można uściślić, ze parka panów może wychowywać dziewczynkę - napewno będzie miała szczęście, przynajmniej nie będzie należała do tych 4% kobiet gwałconych przez własnych tatusiów czy ojczymów...
kingak
Wiadomo, że w związkach hetero zdarzają się patologie..dzieci przeżywają katusze itd... ja jednak uważam, że związki tej samej płci nie powinny mieć prawa do adopcji dzieci z prostego powodu. Dziecko chce czy nie czerpie wzorce od rodziców, od małego widzi jakie są relacje między rodzicami, dla niego jest rzeczą naturalną że jest mamusia i tatuś. Dziecko wychowywane w związku homoseksualnym z definicji będzie miało złe wzorce, dla niego może być rzeczą normalną, może mieć problem samo z założeniem rodziny. Czemu burzyć porządek który był od zarania ludzkości?
kingak
Po prostu uważam, że dziecko wychowywane w związku homoseksualnym jest na przegranej pozycji jeżeli chodzi o możliwość założenia przyszłej rodziny a przecież chcemy (tak się staramy je wychować) żeby nasze dzieci miały możliwość cieszenia się zdrową rodziną.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.