Menu

Czy plażować w ciąży

Czy kobiety w ciąży mogą leżeć na plaży - nie wiem czy to dobre dla maleństwa? Czy mogę w pełni korzystać z letniego wypoczynku, czy lepiej omijać plażę łukiem.

flora
 1077  4

Odpowiedzi

ewela
Nie musisz omijać plaży łukiem :) Po prostu lepiej schronić się pod parasolem, nie wystawiaj się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Wybieraj lepiej popołudniową porę na plażowanie (najgorzej jest między 11 a 15), pij dużo dużo mineralnej wody niegazowanej żebyś się nie odwodniła - siebie i maluszka. No i kremiki z filtrem na brzuszek :) (Najlepiej używaj takich z wysokim filtrem dla dzieci). Jak się będziesz tego trzymać będzie ok - zapewniam Cię!
kasia13_archiwum
Kremowac sie, siedziec w cienu a nie bezposrednio na sloncu. W ciazu hormony powoduje, ze dzieki sloneczku mozesz brazowych, nierownomiernych plam na twarzy dostac, ktore ci zostac moga. Wiec lepiej nie ryzykowac. Poza tym nie widze przeszkod. No i duzo pic.
justa
Myślę, że nie musisz uciekać od słońca i opalania... przy zachowaniu umiaru nie zaszkodzi trochę promieni słonecznych.
Natty
Picie i odpowiednia ochrona. Brzuszek tez możesz przykryć jakaś cieniutką chustą, żeby nie grzało go bezpośrednio. Miłego plażowania!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.