Menu

Czy podawac fluor

Witam wszystkie mamy mam pytanie czy podajecie swoim dzieciom fluor Pozdrawiam

moniczka
 805  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

Tosia
po co... ?
moniczka
taki specialne tabletki mi lekarz przepisał Zymafluor niby na zęby ale niewiem czy mu dawac
JUSTYLKA
..PODAWAŁAM MOŻE PRZEŻ PÓŁ ROKU ...EFEKT NIE WIADOMO JAKI...Mała i bez tego ma zęby jak perelki a ma juz 8 lat Dostawała gdy skonczyla roczek...Synkowi na pewno podawac nie będę bo ilu dentystów tyle opini...
darzenka
mozna je podawać tylko wtedy gdy zbadasz swoja wode z kranu ponieważ jesli podajesz dziecku poda z kranu z sokiem lub do herbaty to muszi sprawdzic zawartość fluoru w wodzie jelsi jest go za duzo to negatywnie to wpłynie na zeby dziecka. Podaje sie go jesli maluch jeszcze nie ma zebow by je wzmocnić. Najlepiej isc do dentysty to ci wytłumaczy :)
Tosia
fluor nie jest zbyt zdrowy... mysle ,ze poprostu warto dbac o czystosc zebow dziecka.. i to wystarczy...
mammma
ja nie podaję (2 latka i 3 m-ce; prawie wszystkie zęby). codziennie szczotkujemy ząbki w kąpieli, najpierw córka sama, potem któreś z nas poprawia. póki co ząbki zdrowe i białe, aż błyszczą.
kasia13_archiwum
Podawalam tabletki Zymafluor D 500... czyli wit. D³ i fluor do ukonczenia przez corki 18 m-cy. Potem pasta do zebow (dla dzieci) z fluorem. Dopoki nie umialy wypluwac ilosc wielkosci groszka.
kasia13_archiwum
Jak starsza miala wszystkie zabki, tak do 2. latek, bylam z nia u stomatologa i pytalam go, co jest lepsze, podawanie fluoru i mycie paste bezfluorowa czy pasta z fluorem. Odpowiedzial, ze pasta.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.