Menu

czy powinno nosić buty?

Witam, mój synek skończył 9-mcy. Zaczyna chodzić trzymając się przedmiotów np. szafki. Dla jego wygody, żeby nóżki się nie ślizgały zakładam skarpetki z gumką na stopie. Ostatnio moja mama powiedziała, że powinnam zakładać małemu buciki bo dostanie płaskostopia. Natomiast pamiętam jak byłamm z małym u ortopedy i rozmawialiśmy na temat chodzenia to powiedział " że do momentu aż dziecko zacznie samo chodzić najleprzym obówiem dla dziecka jest jego brak " Jakie jest Wasze zdanie dogie mamy?

ewita132
 942  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie chodzenie buciki dla dzieci

Odpowiedzi

izkalepszy
jeśli zaczyna chodzić to na początek możesz mu kupić kapciorki np. BEFADO,są dobrze wyprofilowane dla maluszka(kciuki)
izkalepszy
http://www.obuwiedzieciece.com.pl/befado-pl-m-11.html
karolincia
moja na początek butów nie miała dopiero jak zaczęła wychodzić na dwór,
okaloka
Ja myśle tak,jak lekarz.Moje dzieci po mieszkaniu chodzą w skarpetkach.Dzieci mają płaskostopie do ok.4 roku życia.Dopiero wtedy należy się nim martwić,jeśli stopy nie zaczną się same kształtować.Moja mama też cały czas mi mówi,żeby ubierać butki,ale po starszych dzieciach widzę,że jednak nie ma racji.
avialle
moje też nie nosi butów w domu i wszystko ok.. synek jest duży jak na swój wiek i ortopeda zalecił, że najlepiej na boso, no i miał rację u nas.
amelializak
moja tez bez butów śmiga...i dopiero na dwór założe(awve)
anulaw
skarpetki antypoślizgowe w zupełności wystarczą
Magdzik
Do nauki chodzenia powinny być buciki sztywno trzymające nóżkę w kostce... Takie własnie są BEFADO, wyprofilowane, i MOnika w takich chodzi od samego początku
monique25
po domu tylko antyposlizgówki
sheryl
twój ortopeda ma rację
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.