Menu

czy przetrzymywac dziecko do drzemki??

hej mamusie, moja Karolinka ma 14 miesiecy, po nocy wstaje roznie czasem o 7, czasem o 8 rano. Gdy klade ja spac wczesniej spi godzinke i pozniej musze polozyc ja drugi raz, lecz wtedy wariuje do 21-ej, 22-ej. Gdy poloze ja okolo 12-tej spi 2 godzinki i o 20-tej chodzi spac bez problemu. Moje pytanie, czy takie przetrzymywanie jej do 12-tej, mimo, ze jest bardzo spiaca wczesniej to nie jest nieludzkie? tak nam jest wygodniej, ale martwie sie czy nie robied jej tym krzywdy. Sama sie jeszcze nie polozy, trzeba ja przytulic. Od 8 rano daje jakos rade, gorzej od 7, a co Wy o tym myslicie??

malepiwko
 565  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat sen dziecka

Odpowiedzi

ADAMSKA98
moj tez śpi dwa razy w ciągu dnia ,a wstaje o 6rano
moput
Moje dzieciaki w wieku 14 msc już miały jedną drzemką właśnie 12-15
Nie uważam by było nieludzkim "przetrzymywanie" dziaciaczka, jak dasz jej fajne zajęcie to chętnie spędzi ten czas a potem ładnie zaśnie :)
Misha
Dzieci między 10 a 18 miesiącem przestawiają się już na jedną drzemkę. Być może Twoja Karolinka jeszcze nie jest na to gotowa. Jeżeli pozostawisz jej 2 drzemki, a chcesz żeby chodziła spać o 20, to pamiętaj, żeby ta druga drzemka była krótsza (ok. 1 godziny). Ważne jest również, aby przerwa przed snem nocnym trwała co najmniej 4 godziny. Możesz ją kłaść np o 10 i 14.30, ale jeżeli widzisz że już jest bardzo zmęczona i nie daje się niczym zainteresować, to wydaje mi się, że nie ma sensu jej męczyc i trzeba ją położyć np te pół godziny wcześniej.
Natomiast jeżeli chodzi o przestawienie na jedną drzemkę to córeczka sama da Ci znać, że przyszła już na to pora. Gdy będziesz kładła ją spać do pierwszej drzemki np o 10, córeczka zamiast zasnąć, będzie płakała w łóżeczku, kręciła się itd. To znak, że przyszła już pora na jedną drzemkę.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.