Menu

Czy przywiązujesz wagę do pamiątek rodzinnych?

Stary zegarek kieszonkowy czy pierścionek po Babci, a może cenne zdjęcia. W wielu rodzinach przedmioty te są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Czy jesteś posiadaczką takiej pamiątki? Czy ma ona osobistą wartość dla Ciebie? Być może chcesz zapoczątkować taką tradycję w rodzinie i przechowujesz coś pamiątkowego np. dla wnuków?

Ania
 929  8

Odpowiedzi

amalka
Oczywiście, że przywiązuję wagę do pamiątek. Posiadam masę starych fotografii (łącznie ze zdjęciami z obozu koncentracyjnego i z czasów powojennych), kosz do chleba wypleciony przez moją babcię, drewnianą szkatułkę wykonaną przez dziadka... Moi rodzice mają kołowrotek, na którym przędła babcia, bagnet z broni pradziadka oraz jego szablę, na ścianie wiszą koła z babcinego wozu...

Sama nie posiadam nic co zasługiwałaby na przekazanie tego synowej, a kosz do chleba nie będzie miał dla niej wartości... Dla mnie jest niezwykle cenny.
emiliab
Mam pierścionek z bursztynem który moja mama dostała od taty, później przekażę go mojej córeczce. Po za tym mamy jeszcze kilka drobiazgów.
renata29
Mam kilka rzeczy od babci,mama też ma sporo pamiątek,kiedyś ja je przejmę i mam nadzieję,że moje dzieci też o nie zadbają.
karolcia514
Oczywiście ze tak .
daryjka87poznan
Uwielbiam takie pamiatki niestety nie posiadam zadnej. ;(
ada410
Oczywiście że tak...
aniol
Tak i to bardzo
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.