Menu

Czy rok szkolny nie powinien byc krótszy?

Kochane mamy powiedzcie mi jaki jest sens chodzenia dzieci do szkoły w czerwcu? Moja córka chodzi do 3 klasy. Oceny mają wystawione od tygodnia, nie noszą do szkoły już ani zeszytów ani książek, większość lekcji spędzają na boisku szkolnym na wszelakich zabawach, nauczyciele w tym czasie siedzą sobie wspólnie, niby mają oko na maluchy ale bynajmniej nie ma to nic wspólnego z edukacją. Wkurza mnie ta sytuacja. Co o tym myślicie?

lusilla
 981  4

Odpowiedzi

carla1978
Ja nie widzę w tym nic złego, jeśli są to faktycznie zabawy na powietrzu. Dzieci też potrzebują relaksu po długim roku szkolnym. Tak to by zapewne twoja córka siedziała w domu teraz i sie nudziła. I nie zgodzę się też z tym, że takie zajęcia nie rozwijają. Dobrze jest jak jest.
lusilla
Nie siedziałaby w domu - pojechała by do dziadków bo tego właśnie nie może się doczekać! A relaksu będą dzieciaki miały dwa miesiące - uważam że to jest lekkie przegięcie. Tydzień - owszem niech się dzieciaki bawią do woli ale nie 3 tygodnie! To jest moim zdaniem lenistwo nauczycieli - każdy woli kawkę na dworze wypić i poplotkować z koleżankami, niż przekazać coś wartościowego dzieciom.
carla1978
Może i masz rację, ale niestety nie każdy ma możliwość wysłania dziecka do babci. Zawsze łatwiej zorganizować dziecku 2 miesiące wakacji niż 3.
paula80
Zawsze chyba tak było, że w czerwcu panowała już taka luźna atmosfera. Może faktycznie teraz zaczyna się to troszkę wcześniej, ale widocznie nauczyciele nadażają z programem. Więc nic się nie martw Twoja córka na pewno wie juz to co wiedzieć powinna.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.