Menu

Czy rola ojców w dzisiejszych czasach zmienia się?

Przeczytałam gdzieś kilka dni temu artykuł na ten temat, że rola ojców obecnie zmienia się, gdyż coraz częściej aktywniej uczestniczą oni w wychowywaniu dzieci, a nie angażują się tylko w techniczne sprawy w stylu: kupienie wózka czy zmontowanie łóżeczka. Pisali, ze coraz częściej mamy do czynienia z Panem Mamą, który zajmuje się domem i dziećmi, podczas gdy mama robi karierę zawodową. Co sądzicie? wasi mężowie uczestniczą w wychowywaniu dziecka? Dzielicie się obowiązkami? A jak to było w przypadku waszych rodziców ciekawa jestem?

emma26
 287  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Opieka nad dzieckiem rola ojca

Odpowiedzi

kama86
Rola ojcow sie zmienia bo i rola kobiet tez sie zmienila..
U nas dom mamy wspolny,dzieci wspolne to i obowiazki wspolne..
iwus198920
Mój mąż pracuję od poniedziałku do soboty do późna w domu jest po 18 ale tylko jak wróci do domu to bawi się z dziećmi, kąpie je i najmniejszego przebiera, karmi.. w niedziele to on gotuję i rano zajmuję się dziećmi żebym mogła sobie dłużej pospać :) Kochany jest(zabujany) i jeszcze dla mnie znajduję czas :))))
clyde22
Mój uczestniczy... (smiech)
Nie możemy przyrównywać naszych układów partnerskich z partnerstwem naszych rodziców... Czasy się zmieniły, wszystko się zmieniło...(pokoj)
Beatka9316
U mnie przez dość długie lata było tak, że mama siedziała w domu wychowywała mnie i siostrę zajmowała się wszystkimi codziennymi czynnościami a tata był tak zwaną prawdziwą głową rodziny czyli całymi dniami był w pracy. A weekendy jak byłyśmy małe z siostrą były długie rodzinne spacery lub odwiedziny u rodzinki. Rodzice zawsze byli i do tej pory są super małżeństwem. Jak w każdej rodzinnie były tak zwane ciche dni ale za chwilę wszystko wracało do normy. Jak ja z siostrą podrosłyśmy ja miałam coś koło 10 lat albo i nawet więcej wtedy mama postanowiła iść do pracy...
A u mnie jest tak, że z Moim D dzielimy się obowiązkami wspólne dziecko więc i wspólne obowiązki jak Majka była mała to wstawał do niej w nocy karmił do tej pory w codziennych czynnościach pomaga na tyle co może bo całymi dniami pracuję.
Ale ogólnie pomagał i nadal mi bardzo pomaga :) i nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.