Menu

Czy rozmawiasz z dzieckiem na temat wpływu reklamy?

Powszechnie wiadome jest, że reklama rozbudza zbędne potrzeby i kieruje uwagę dziecka na przedmioty, nie na ludzi. Nie tyczy się to oczywiście reklam społecznych. Dziecko staje się bezbronnym konsumentem, które fascynuje hostoria pokazana w reklamie, często ukazana w bajkowym świetle. Czy Twoje dziecko jest podatne na reklamy? Czy często chce abyś mu kupiła słodycz, zabawkę dokładnie tę samą która została pokazana w reklamie? W jakim wieku dziecka najlepiej jest poruszać rozmowy na ten temat?

Ania
 806  3

Odpowiedzi

amalka
Rozmawialiśmy o tym przy okazji "któryśtam" świąt i reklam zabawek. Aż dziwne jak wspaniale "same" poruszają się pojazdy zbudowane z Lego i inne "samonapędzające się" zabawki. Na dziecięcą wyobraźnie tego typu reklama działa wspaniale (co z resztą jest jej celem) a później rozczarowanie, bo "klocki" stoją w miejscu... Tego typu reklamy winny być zakazane.
Iwet28
Tak -rozmawiamy przy okazji reklam.Zawsze mu mówię,że to tylko tak ładnie wygląda w tv.A w rzeczywistości tak nie jest.Ale ja nie mam zbytnio problemu z nim w sklepie z zabawkami,bo wystarczy mu mały samochodzik hot wheels raz na jakiś czas.Zresztą raz dostał na gwiazdkę bardzo droga zabawkę z reklamy i co rozczarowanie-bo stwierdził,że to nie tak miało wyglądać.Zabawka stała 2 lata na półce.Dopiero teraz do niej wrócił.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.