Menu

Czy show-biznes jest dla dzieci

Rodzice coraz częściej decydują się na udział swoich dzieci w takich programach jak „Od przedszkola do Opola”, „Mam talent” czy też w konkursach piękności. Czy waszym zdaniem takie wypychanie dzieci w szpony show-biznesu jest dla nich dobre? Czy jest to może spełnienie aspiracji rodziców? Czy dziecko jest w stanie poradzić sobie z przegraną? Czy nie jest to dla dziecka demotywujące? Powiedzcie co sądzicie na ten temat i czy popieracie takie działania?

Ania
 1187  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Czas wolny i Sport show-biznes programy dziecko konkursy

Odpowiedzi

Mandarinios
Ja powiem krótko NIE, NIE, NIE...... dziecko nie jest przedmiotem spełniania ambicji rodzica/rodziców..... a to jest główny powód.... wątpię, żeby kilkulatek miał takie parcie na szkło....
Mandarinios
ale konkurs piosenki harcerskiej to nie show-biznes :D
emiliab
Ja jestem bardzo na nie. To rodzice te dzieci pchają w ten zły świat. Czasami to mi aż szkoda tych dzieciaczków, że zamiast bawić się z innymi dziećmi muszą trenować, trenować. Myślę, że te dzieci są bardzo nieszczęśliwe, bardzo często w "Mam talent" mówią, że nie mają przyjaciół, że nikt ich nie lubi. A rodzice realizują swoje jakieś pomysły i nie przejmują się psychiką własnych dzieci.
Mandarinios
No tak, ale to nie muszą być pieniądze.... poza tym wiesz rodzice pchają do tv, bo może ktoś zauważy....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.