Menu

Czy skutecznie i szybko usunąć kurzajkę?

Witacie
Moja córka "złapała" kurzajkę na basenie.Jest na stopie i bardzo ją to męczy- swędzi i boli jak chodzi.Nigdy nie miałam kurzajki i nie mam pojęcia czym ją zwalczyć.Lekarka przypisała brodacin ale jak przeczytałam ulotkę,że może uszkodzić zdrową skórę to trochę się przeraziłam.Do tego ta aplikacja jest uciążliwa.Do dermatologa pójdę w ostateczności bo są horendalne kolejki.
Czym
zwalczacie kurzajki,czy można to kupić w aptece bez recepty czy działa szybko i ile kosztuje?

goskapolak
 609  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie kurzajka

Odpowiedzi

goskapolak
miało być CZYM(przewracaoczami)
jagoda30
Są specjalne środki z aplikatorami do zamrażania,ale nie pamiętam jak się to nazywa dokładnie,kosztują od 50zł w górę
goskapolak
Mikama- odpada.Musi być szybkie.
Jagoda słyszałam o tym,nie wiem tylko jak laik to zastosuje to nie dojdzie do jakichś odmrożeń?
tymianek
To co kosztuje ok 50 zł nazywa się Wartner i działa tak samo ja dermatolog - czyli wymraża ciekłym azotem. Trzeba się starać nie dotykać zdrowej skóry, bo później zczarnieje ( działanie ciekłego azotu), ale uważam, że lepiej DOBRZE wypalic kurzaję nawet lekko "parząc" skórę obok niż jakby miała się rozsiac, a wtedy to będzie utrapienie.
Ogólnie Wartner, jest średnio wydajny, ale na jedną kurzajkę na pewno wystarczy. Zabieg trzeba powtórzyć po ok. 2 tyg, żeby wypalic korzenie kurzajki ( może czubek odpaść, ale korzenie jeszcze będą, dlatego trzeba to ustrojstwo ze 2 - 3 razy przypalać).
No i pilnować, żeby nie krwawiło, bo w ten sposób się rozsiewa, jak dostanie się krew z kurzajki do innej ranki.
grazyna13
moja córka (5lat) też na basenie złapała brodawkę na stopie , podobno jest zaraźliwa, lekarz wypisał nam chyba taki sam środek jak i u ciebie (na B),i kazał smarować wykałaczką ( zamiast tym aplikatorem), kuracja trwała około 4 tygodnie , ale nie jestem pewna czy skuteczna coś tam wypadło bo został jej dołek. Ale powiedział że jak to nie pomoże to trzeba zamrażać.
lola6363
moja córcia miala na nosku i lekarka przepisala Duofilm pomaga po nie calym tygodniu zeszlo jej. Brodacid tez jest dobry aleten duofilm szybciej pomaga mi tez wyszla i posmarowalam 2 razy tym Duofilm i zeszlo bez sladu
Anulkaa
Moja córeczka też miała kurzajkę (na dużym palcu u stopy). Byłam z nia teraz w kwietniu u pediatry na bilansie i pokazałam lekarzowi, a ten od razu ta kurzawkę wycioł i przepisał mi lekarstwo. Takie jak lakier do paznokci i kazał tylko raz dziennie smarowac wieczorem. Do skutku dopóki kurzajka nie zniknie. Smarowałam paluszek przez 8 dni i kurzajka całkowicie znikneła, nie ma po niej śladu. Nie wiem jak to wyglada gdy kurzajka jest duża, bo tak jak napisałam mojej córce najpierw lekarz ją wycioł. Dodam tylko że córka nawet nie zapłakała i zadna krew sie nie lała, to była dosłownie sekunda i kurzajka wycięta. Lekarz mi powiedział ze mozna tez kurzajki usówac laserowo, lecz najczęściej stosuje sie to na twarzy, rzadko kiedy usówa sie kurzajki laserowo z rak czy stóp.
amalka
@Psycholek PUMEKSEM!!! Matko kochana! Przepraszam za uszczypliwość ale kurde nick adekwatny (krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)

Nam lekarka powiedziała, że kurzajka sama "umrze" za jakiś czas. Nie będziemy czekać i Wartnera kupujemy. Popieram wypowiedź @Tymianka
goskapolak
No właśnie zdaje mi się,że pumeks zetrze tylko wierzch kurzajki.Korzeń zostanie.A poza tym jak poleci krew to może spowodować rozsianie kurzajek w innych miejscach.No i metoda- trochę drastyczna(naglowke)
Amalka- kto u Ciebie ma kurzajkę? Syn?
amalka
Ano synek... Z przedszkola przytargał (zla)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.