Menu

Czy szczepić dziecko na pneumokoki?

Czy szczepiłyście wasze dzieci na pneumokoki? Ostatnio tyle się słyszy o tych szczepieniach, jak się ogląda kampanię reklamową to aż się włosy jeżą na głowie? Jaki jest koszt takiego szczepienia i kiedy je najlepiej zrobić? Bardzo proszę o odpowiedzi, bo mam mieszane uczucia...

paula80
 824  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie szczepienie zdrowie pneumokoki

Odpowiedzi

artanis
Cena jednej dawki skoniugowanej szczepionki przeciwko pneumokokom wynosi od ok. 260 do 360 zł. Cena ta jest różna w zależnosci od miejsca zakupu (różne apteki mają różne marże).
Pneumokoki są znanym zagrożeniem od wielu lat, ale w ostatnich latach nasiliło się groźne zjawisko oporności pneumokoków na stosowane antybiotyki. W związku z tym zaostrzono nadzór nad tymi zakażeniami, dzięki czemu uzyskano dokładniejsze dane na temat zachorowalności i umieralności. W XXI wieku zarejestrowane zostały ponadto nowe szczepionki, skuteczne dla najmłodszych dzieci, które są najbardziej podatne na zakażenia pneumokokowe.
Skoniugowana szczepionka przeciwko pneumokokom:
I dawka - 2-gi miesiąc (6-8 tydzień)
II dawka - przełom 3-ciego i 4-tego miesiąca
III dawka - 5-6 miesiąc
dawka uzupełniająca - 16-18 miesiąc życia dziecka.
artanis
Jedna szczepionka tyle kosztuje - całość w granicach 1000zł. Z tego co się orientuje, niektóre przychodnie w których także można zakupić szczepionki, w momencie wykupywania pakietu szczepionek skojarzonych oferują dodatkowo wykupienie pakietu przeciw pneumokokom - wszystko sprzedawane w systemie ratalnym.
paula80
artanis: Bardzo dziękuję za szczegółowe informacje. Chyba się jednak skuszę na tą szczepionkę... Myślisz, że warto? Poczytałam statystyki i chyba jednak wolę dmuchać na zimne.
natka18
Ja na pewno zaszczepię dziecko - ale najpierw musi się pojawić na świecie!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.