Menu

Czy szkoła rodzenia wam dużo dała?

Do Mam , które korzystał ze szkołu rodzenia, proszę poradźcie mi czy warto wydawać pieniadze, po prostu odświeżam topik wiem że jjuż dużo było na ten temat, ale proszę napiscie mi co wam dało, czego nauczyłyście się itd.

Anusia22
 402  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Partnerstwo i Rodzina szkoła rodzenia

Odpowiedzi

eurydix
Polecam naprawdę, można się dużo naczyć, będziesz miała okazję również porozmawiać z matkami, które mają te same lub podobne problemy podczas ciąży. Wiele osób po prostu czyta na te tematy i nie chodzi do szkoły rodzenia albo po prostu dowiaduje się od koleżanek, rodziny na te tematy ale naprawdę wedlug mnie nie ma to jak szkoła rodzenia...
eurydix
zajęcia prowadzą fizjoterapeuci, położne itd, szkoła rodzenia przygotowuje właśnie do porodu psychicznie i fizycznie...
lilique
Jak najbradziej TAK, wogole nie rozumiem po co pytacie :) jesli tylko macie czas i pieniadze na to kazde takie doświadczenie jest naprawde okey...
oleandra
Według mnie tak, i możesz spotkać się z innymi mamami i wymienić się z nimi wątpliwościami i pytaniami.
Tuptolek
Nie chodziłam, bo uważam to za niepotrzebne. Każdy poród przebiega inaczej, w czasie porodu są takie emocje i wrażenia, że nic ze szkoły raczej się nie pamięta, a słuchając porad położnej będącej przy porodzie, dasz radę. Ale jak masz kasę i nudzi Ci się w domu to się zapisz. Zaznaczam, że ja nie chodziłam, wyrażam tylko swoje podejście do chodzenia do takiej szkoły. Pozdrawiam
johanna
Tak, jest mnóstwo pytań tego typu na portalu, musisz trochę przejrzeć fora na netmama, ale zdecydowanie tak z mojej strony!
amalka
Nie chodziłam. Nie potrzebowałam.

Ps. Widzę, że- jak większość- nie odpowiedziałam na pytanie (aniol)
ivka
Ja również nie chodziłam ale od znajomych koleżanek wiem, że jak najbardziej można polecić, że dużo można się dowiedzieć, przede wszystkim my miałyśmy siebie z kolezankami nawzajem ale wiem od nich że szkołą rodzenia dużo daje i rozwiewa wiele wtpliwości, o których można przeczytać gdzieś w poradnikach co prawda, ale w szkole jest przekazywana w inny, lepszy sposób.
Beatka2010
Ja również nie chodziłam w pierwszej ciąży i położne podczas porodu wytkneły mi to że nie umiem przeć odpowiednio przez to że nie chodziłam do szkoły rodzenia.Teraz w drugiej ciąży chciałam iść ale koleżanka która chodziła również już z drugą dzidzią powiedziała mi że niczego nowego czego bym nie doświadczyła podczas pierwszego porodu się nie dowiem,także jest to chyba dobre dla pierworódek :-)
Tuptolek
Beatka2010 chyba te położne są właścicelkami tej szkoły rodzenia, albo tam nauczają, bo chyba miały w tym interes. Myślę, że szanująca się położna, nie mająca w tym interesu nie powiedziałaby takiego czegoś, bo to one są od tego na porodówce, żeby udzielać wskazuwek, a z rodzącą nie zawsze jest kontakt taki na 100%, zwłaszcza po znieczuleniu takim dożylnym i wtedy wiadomości ze szkoły rodzenia mogą sobie w buty włożyć.
Beatka2010
Też tak uważam Tuptolek :-) Nie było to miłe i tylko dokładały mi do pieca podczas itak już ciężkiego porodu.Mam nadzieje że tym razem pójdzie mi lepiej mimo tego że ze szkoły jak nie skorzystałam tak nie skorzystałam :-)
JolaZet
Polecam, moje koleżanki bardzo sobie chwaliły..Jeśli masz czas, pieniadze na to i ochote :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.