Menu

Czy tak może być?

Jestem naprawdę zdenerwowana.Dlatego chciałam zasięgnąć porady od Dziewczyn które tak miały.Moja Siostra jest w 36 tyg.ciąży i w środę wieczorem dostała skórczy,więc pojechała do szpitala.Okazało się,że macica jej się skraca,ja też tak miałam,ale nie leżałam w szpitalu tylko przepisano mi tabletki rozkurczowe.Ma rozwarcie na 3 cm.,i podają jej jakieś leki na podtrzymanie.Dziecko jest duże,tak okazało się na usg.Czy to normalne,czy już niedługo nastąpi poród.Czytałam,że Dziecko urodzone w 36 tyg.jest już o czasie.A wy co o tym myślicie?.Czy to coś poważnego?.Mój poród przebiegał inaczej,ponieważ najpierw odeszły mi wody.Proszę o poradę i z góry dziękuję.

Patrycja81
 774  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

poród dziecko

Odpowiedzi

ulenka091987
nie miałam tak, ale z tego co lekarz mi tłumaczył jak byłam w ciąży (a miałam naprawde dobrego lekarza) to jeśli dziecko urodzi się przed 37tyg ale ma wagę powyżej 3kg i wszystko jest wporządku nie ma zaburzeń oddychania itd. otrzyma punktacje powyżej 7 w skali Appgar to można uznać ze jest urodzone o czasie, jeśli nie spełnia tych warunków jest wpisane jako wcześniak i tak traktowane
fiolka
Ja czytałam i słyszałam od własnego lekarza, że dziecko urodzone przed zakończeniem 37 t.c. to wcześniak. Jednak myślę, że nie macie się co martwić, bo dzidzia jest duża. Być może lekarz i Twoja siostra źle obliczyli przewidywaną datę (takie pomyłki się zdarzają, gdy kobieta nie pamięta, kiedy miała ostatni okres)
izaS
ja też w 36 tyg. dostałam skurczy i tez lezałam na podtrzymaniu,chociaż synek też był duży ale lekarze powiedzieli że podają mi zastrzyki na poprawienie wydolnosci płuc dziecka żeby potem niebyło problemu,a urodziłam w 37 tyg., a pozatym powiedzieli że może być żle termin obliczony i lepiej poczekać.
flame123
ja słyszałam, że dzieci urodzone w 36 tc zalicza się do urodzonych o czasie
tlolek
mnie lekarz kazał mocno zacisnąc nogi do 37 bo miałam skurcze(grins)(grins)(grins)(grins)(grins) (co mi humor dopisuje) ale jesli tylko jest pod opieką lekarzy to nie ma sie czym martwic i będzie dobrze...już niedaleko do finału...pozdrawiam życzę miłych swiat i spokojnych(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Lexi
w Anglii lekarze uwazaja, ze po 36 tygodniu dziecko ma prawo urodzic sie w kazdej chwili. I ze jest to normalne.
awula29
Ja urodziłam w 36t, odeszły mi wody wiec nie było rady;) Mała zaliczona do wczesniaków bo wazyla 2530kg, ale dostała 10 pkt. z tym ze jedna dobe lezała w inkubatorze, poza tym wszystko bylo w porzadku.(grins)
Magdzik
Ja urodziłam w 37 tyg., ale mała miała 2700g i lekarze zaliczyli ją do wcześniaków, więc nie masz się co martwić(grins)
euphoria29
Urodziłam córkę w 36 tygodniu z wagą 2540 ale była zdrowa,dostała 3 razy po 10 pkt i została uznana za dziecko urodzone o czasie.Szyjka skracała mi się powolutku od 25 tyg.ciąży a w 36 było rozwarcie na 2 palce i odeszły mi wody.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.