Menu

Czy takie objawy związane są z buntem?

Drogie mamy i tatusiowie, od początku tygodnia (a nie było mnie przez weekend w domu) moja niespełna trzyletnia córeczka zaczęła być b.niecierpliwa i nerwowa.Więc,denerwuje się jak jej coś podczas zabawy nie wychodzi,rzuca potem zabawkami, próbuje wymuszać,stawiać na swoim.Oczywiście ja sobie zdaje sprawę że to tzw. bunt (w takich sytuacjach ignorowałam jej zachow. i wyprowadzałam ją do jej pokoju by się wyciszyła), ale tym razem faza tego buntu (wcześniej był ona w miarę łagodny)połączona jest z niechęcią do spożywania posiłków. Ja wiem że jest teraz upalnie i to też ma wpływ, ale obydwoje z mężem zastanawiamy się czy nie zrobić jej profilaktycznie jakichś badań (krew, mocz?).Krótko mówiąc czy któreś z waszych dzieci przy tych ostrych fazach buntu też jest takim niejadkiem?Co o tym sądzicie?Czekam na Wasze odp:)

babooshka
 571  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie bunt apetyt

Odpowiedzi

babooshka
Więc uzupełnię wypowiedź tym że przez 1,5 dnia była na działce u dziadków (a przepada za dziadziem)potem tata ją odebrał i kolejnego dnia była z tatą u naszych znajomych i na 2 różnych placach zabaw gdzie ponoć się super bawiła. Ale kto wie, może faktycznie ta tęsknota wywołała te nerwy?
agnese32
uwazam to samo co wyzej mamusia Ci napisala noi pamietaj ze 3 latki buntuja sie to jest taki wiek ktory moze trwac do 5 lat moja ma 5 w lipcu i dopiero teraz zaczyna sie stabilizowac . podchodz do niej bardzo spokojnie i tlumacz jej wszystko dlaczego musisz isc (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
babooshka
Ważyłam dziś ją i na niespełna 3 lata ma 12,3 więc malutko...(ale zazwyczaj jej waga była na granicy, za to jest wysoka)(grins)
babooshka
Dadziu, z małą nie ma rozmowy w takich sytuacjach, wtedy jest tylko"nie, nie, nie" (dosłownie na wszystko), nawet przez sen potrafi krzyknąć "nie"(barf)
agucha44444
Moj synek tez czasami jest grzeczny a czasami jakby sie szaleju najadl,ma lepsze dni i gorsze.Najbardziej jest rozbrykany jak tatus przyjdzie z pracy wieczorem,ktory na wszystko synusiowi pozwala.

Napewno tez tak Twoja corka sie zachowuje bo mysli,ze pojedziesz bez niej ja bylam w Pl sama w kwietniu to moj synek do dzisiaj sprawdza czy jestem w domu jak rano wstaje i pyta sie czy sama nie pojade.
Mysle,ze dobrym rozwiazaniem bedzie rozmowa z corka,tlumaczenie jej wszystkiego.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.