Menu

Czy to faktycznie skaza białkowa?

Wiem że na temat Skazy było już bardzo dużo, ale... Mój synek ma 6,5 m-ca, tydzień temu (poniedziałek) zaczerwieniły mu się policzki i trwa to do tej pory, rano są bledsze, a wieczorem purpurowe, świecące i skórka jest popękana. Dzisiaj byliśmy u lekarza i powiedział że to typowy objaw jak przy skazie. Aha jeszcze kupki, w tamten poniedziałek było ich 5, były dość żadkie i żółte, ale stopniowo się unormowały. Przed tym nieszczęsnym poniedziałkiem byliśmy u teściów, teściowa zaoferowała że zrobi małemu małemu herbatkę, zapytała jak ma ją zrobić (chyba tylko dlatego zapytała żeby przez przypadek nie zrobić tak jak ja robię). Herbatka Bobovita po 4m-cu, więc teściowa dodała coś od siebie i wcisnęła w to cytrynę, sama dała mu pić po jakimś czasie dopiero jak znowu chciałam dać mu pić zauważyłam "farfocle" w butelce, nie dowierzałam, odkręciłam i spróbowałam,...a ta cholera w żywe oczy mi się wyparła że nie dawała cytryny, ani nic innego.
Teraz moje pytanie, czy to od tej cytryny mogło mu się tak porobić, czy to tylko zbieg okoliczności???
Dodam że nie wprowadzałam nowości w tym czasie; piersią karmiłam tylko przez 1,5 m-ca potem był bebilon1 a policzki zaczerwieniły się przy trzecim opakowaniu bebilon2.

izagiz
 791  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie cytryna dziecko skaza białkowa odżywianie

Odpowiedzi

beatka7623
Skaza to raczej nie Cytryna mogła wywołać alergię ale myślę że wysypka by była na całym ciele A może na mróz mu krem nie pasuje ??? Już kiedys pisałam że moja miała stwierdzoną alergię na mleko Tylko jakimś trafem zawsze w mrozy to samo się zaczyna Czyli to nie alergia tylko mróz w każdą zimę muszę stosować Emolium krem W innych porach roku stosuję każdy krem i nic się nie dzieje Spróbuj może zniknie
Iwona1977
jw alergia na cytrusy ma podobne objawy do skazy...mojej pierwszej corce lekarz tez stwierdzil skaze i chcial zmienic mleko...a ze karmilam modyfikowanym od urodzenia to tez nie byl pewien bo suche i czerwone policzki pokazaly sie w 8 mc i kazal poczkac...i jak sie okazalo moja mama tez jej zrobila herbatke z cytryna.... smarowalam tormentiolem i po dwoch tygodniach zniklo
mala21
Ach te teściowe. Moja też czasem miewała różne pomysły, ale jak małytam zostawał, to z reguły teść zakazywał jej podawania nowości zeby nic się nie stało.
LadyNefretete
nawilzaj skóre jak najczesciej. i obserwuj.
izagiz
Dzięki. Też podejrzewałam tą cytrynę, tylko zastanawia mnie dlaczego to tak długo trwa? Czy nie powinno już ustąpić? Przecież minął już tydzień od tej cytryny, a poza tym dlaczego rano wygląda to lepiej, a wieczorem jest gorzej? I tak codziennie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.