Menu

czy to jest normalne?

Moja Natalia w czerwcu skończy dwa latka. Zauważyłam, że od pewnego czasu, ja mogę dla Niej nie istnieć, oczywiście, jak jesteśmy same jest ok. Jak tylko jesteśmy u kogoś albo ktoś przychodzi do nas, a trzeba Natalię ubrać, czy założyć świeżą pieluszkę albo dać Jej jeść czy pić to woła: tata, ciocia, wujek, dziadzia, a nie mama. Najgorsze jest wtedy, gdy ja zabieram się do ubierania, np. butów, a Ona je zabiera i biegnie i mówi tata, ciocia... Może powinnam się z tego cieszyć, że jak jest ktoś inny to ja mam trochę "wolnego", ale ja czuje się wręcz przeciwnie, taka niepotrzebna, jakbym w ogóle nic dla niej nie znaczyła. Czasami się zastanawiam, czy czasami u mnie to nie są jakiejś objawy depresji. Co o tym myślicie?

joasik31
 620  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem zachowanie

Odpowiedzi

gocha2522
moj synek w pazdzierniku kończy 2 latka.jemu obojętne kto go ubiera czy pieluche zmienia ale z butami to przeważnie do mamy idzie.ale to ten wiek wszystko przeminie(kciuki)
jola75
moj synek tez tak mial.bylo mi przykro tylko tata tata wolal jak maz na chwile odchodzil to on zaczynal wrzeszczec plakac i mowil zeb mama sobie poszla.gdy tylko maz wychodzil do pracy to maly zaczynal strasznie plakac.mial wtedy wlasnie 2 latka dokladnie w ubieglym roku(awve) przeszlo mu to tylko taki etap.
darzenka
ja tez bym tak chciała moja przylepa woła tylko mama i mama i nikogo nie chce innego a to czasem jest męczące bo nie można nigdzie wyjsc ani nic zrobic bez niej...
malgosia
he, he mam nadzieję ,ze to normalne, bo ja tak mam bardzo często;)
Nieraz znajomi mnie na ulicy przywołują do rzeczywistości, bo ja nic nie widzę i nie słyszę...
Chyba tez mam swój świat...
malgosia
hehe, sorki to odpowieź do innego pytania miał być dotyczacego "zawieszania się"- ale jestem zakręcona
malgosia
bo ja już się jednak sama ubieram, nie biegam ani do mamy, ani taty, ani cioci(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)
alinagj1o2
Twoje dziecko wyczuwa i wie że na ciebie zawsze może liczyć i zawsze jesteś.Ona chce zainteresować sobą też inne osoby i dlatego na swój sposób je angażuje.
joasik31
bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
najbardziej jednak pocieszyła mnie alinaqj1o2.DZIEKUJĘ
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.