Menu

Czy to może być krwawienie implantacyjne?

Witam:) Proszę, spójrzcie na mój arkusz cyklu! Zwykle cykl trwa u mnie ok. 30 dni. Kilka miesięcy temu zaczęliśmy starania o dzidziusia i w tym cyklu krwawienie pojawiło w 26 dc ,lecz nie towarzyszyły mu bóle brzucha (a zwykle mam baaardzo bolesne menstruacje),krew jest jasnoczerwona, ilość mniejsza niż zwykle przy okresie,krwawienie trwało 2,5 dnia...
Czy istnieje możliwość,że to krwawienie implantacyjne czy po prostu przedwczesna miesiączka?

Carthia
 2102  16

Odpowiedzi

Anemona
"Zagnieżdżenie zarodka w jamie macicy, to inaczej implantacja."tez sie zastanawiałam co to znaczy.(awve)

nic nie rozumiem z twojego kalendarzyka nie wyświetla sie temperatura a to przecież podstawa. skoro cykle masz 30 dniowe ok 15 powinnaś mieć owulacje czyli ok 10 dni zagnieżdża ci sie to jajeczko? nie wiem ale na pewno za kilka dni sie dowiesz. Trzymam kciuki.
Carthia
Chodzi mi o to jak to wyglądało w praktyce u Was? Czy któraś z Was miała krwawienie przed spodziewaną miesiączką i okazało się ze jest w ciąży.
Carthia
Eudaimonia napisała:
A czemu Ty tamie pytania na forum zadajesz? To pytanie do specjalisty, do ginekologa prowadzącego, nie do wirtualnych koleżanek.

Forum po to istnieje wg mnie aby kobiety wymieniały się doświadczeniami związanymi z ciąża i macierzyństwem oraz praktycznymi radami. Jak nie masz do powiedzenia nic wiążacego się z tematem może nie warto się w nim udzielać :)
myszka838383
u mnie wystąpiło takie krwawienie..a raczej plamienie jednorazowe :)
Carthia
Ale była to"żywa",czerwona krew czy brązowe plamienie?
myszka838383
''żywa'' czerwona krew. :)
Carthia
Wystąpiło w terminie spodziewanej miesiączki? Czy tuż przed?
amalka
Widzę, że się dziewczyno nakręcasz i na siłę doszukujesz objawów ciąży. Rozumiem... Zgodzę się jednak z Asią. Pytacie na forum i wysypki, wyniki badań, krwawienia, plamienia, kaszle... Nawet lekarz nie udziela informacji przez telefon/ internet a co dopiero laicy... Po to jest medycyna, po to są lekarze i inne kompetentne osoby, by wątpliwości natury medycznej rzetelnie rozwiewać. Nie odpowiemy na pytania typu"Czy to ciąża" bo niby skąd mamy wiedzieć...

Nie pamiętam czy miałam krwawienie implantacyjne, bom go nie szukała.

Pamiętaj, że każdy organizm jest inny i inaczej na "to samo" reaguje. Poczekaj, zrób test (taki czy inny). Życzę powodzenia i... tupotu małych stóp.
myszka838383
Tak..wystąpiło w terminie spodziewanej miesiączki. Okazało się że to nie okres tylko plamienie i już wiedziałam co się święci ;)
Carthia
Dziękuje za informacje:) Teraz pozostaje tylko odczekać 2 dni i zrobić test:)
Carthia
Implantacja może występować od 5 do 12 dnia po zapłodnieniu.
myszka838383
Plamienie implantacyjne pojawia się mniej więcej w okolicach terminu spodziewanej miesiączki, dlatego też jest objawem mylącym rozpoznanie ciąży, szczególnie w przypadku, gdy kobieta się jej nie spodziewa. ( Parenting.pl)
flame123
Dziewczyna się "nakręca" jak to ujęła @amalka, bo chce zajść w ciążę, zakładam, że w pierwszą, i chce posłychać bardziej - pod tym względem - doświadczonych kobiet.
korek221
No to Cię pocieszę - miałam normalny regularny okres do 10 tygodnia ciąży - jak gin powiedział,że mnie Grześ "dogonił" to mało z fotela z wrażenia nie zleciałam(krejzolka)(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.