Menu

Czy to może zaszkodzić?

Moja trzyletnia córcia Kasia połknęła dzisiaj gumę do żucia – taka zwykłą orbit nie rozpuszczalną. Czy to może zaszkodzić?

kwiatuszek85
 5015  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

panidomu
Na pewno nie zaszkodzi – sama w życiu połknęłam niezliczone ilości gum – szczególnie w szkole jak nauczyciele nie tolerowali żucia gum na lekcjach. Nic się nie martw od j ednej gumy nic jej nie będzie.
Pixelka
Nie jest to niebezpieczne, ale zwróć córce uwagę, że gumę należy wypluwać. Kwasy żołądkowe sobie z nią na pewno poradzą.
ivka
A czemu dajesz córce gumy do żucia? One wcale nie są zdrowe a moim zdaniem o wiele lepiej podawać dziecku coś zdrowego – np. suszone owoce do żucia niż gumy...
kwiatuszek85
Nie daje celowo – mąż zostawił na stole i sobie wzięła – a jak spytałam co ma w buzi to właśnie połknęła. Tak to wyglądało.
kasia13_archiwum
Ohjee... Moja mala tez bardzo lubi gume do zucia. Moj dentysta uwaza, ze wlasnie te bez cukru gumy sa ok. A czasem tez jej sie zdarza gume polknac. Niebezpieczne to nie jest. Ale warto uczyc, zeby gume wypluwala.
kasia13_archiwum
@Magic... masz racje. A gumy znowu nie sa taaakie szkodliwe. Nie trzeba przeciez ciagle taka eko ciocia byc. Skoro nawet dentysci polecaja slodycze bez cukru (w Niemczech z zabkiem pod parasolem) jako zdrowa alternatywe do slodyczy zawierajacych cukier.
justa
:) Każdemu się może zdarzyć ale nic się po połknięciu gumy nie dzieje. Mój synek też już połknął niejedną i obyło się bez skutków ubocznych :)
ruda
Nie martw się, nic się takiego strasznego nie stało. Każde dziecko chyba to przechodzi
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.