Menu

Czy Twoja rodzina dokarmia ptaki zimą?

Zima to w niejednej rodzinie między innymi czas dokarmiania ptaków. Jak przeczytać można w artykule Dokarmiać ptaki, ale z głową, mimo iż większość skrzydlatych towarzyszy poradziłaby sobie zimą bez naszej pomocy, dokarmianie ptaków to bardzo pożyteczne zajęcie. Bardzo ważne jest jednak, aby, jeśli już zdecydujemy się na dokarmianie, robić to systematycznie. A jak to jest w Twojej rodzinie? Pomagacie zziębniętym ptakom w zdobywaniu pokarmu?

NetMamaTeam Team
 300  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Czas wolny i Sport zima dokarmianie

Odpowiedzi

Iwona1977
Mam na podworku dwa karmniki ...zawsze tam sa okruszki lub zamoczony czerstwy chleb...sloninka tez wisi obok dwoch budek dla ptaszkow :)
katarynka3311
W domu karmimy ptaki w karmniku, ziarnami specjalnymi dla ptaków. Tu u rodziców na parapecie kładziemy resztki jedzenia. Przylatują bardzo blisko, głównie mewy- piękny widok.
amalka
Przez cały rok dokarmiamy ptactwo znajomych gospodarzy (nie wyrzucamy pieczywa) W zamian dostajemy swojskie jajca a czasem kurczaka.

Co się zaś tyczy sikorek, wróbelków i innych "dzikusów", co rano sypiemy okruszki, ziarno i dokładamy (gdy potrzeba) jakiś tłuszcz.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.