Menu

Czy Twoje dziecko jada czasem fast food?

Jeden z poczytnych, polskich dzienników opublikował wczoraj artykuł, w którym prezentuje najnowsze wyniki badań naukowców, mówiące o tym, że dzieci, które żywią się tak zwanym fast foodem mają niższy iloraz inteligencji niż te, które otrzymują pełnowartościowe posiłki. Dzieci częściej karmione frytkami i hamburgerami osiągają według raportu gorsze wyniki w testach na inteligencję niż ich lepiej odżywieni rówieśnicy. Co sądzisz na ten temat? Prawda czy bzdura? Od jakiego wieku dzieciom można Twoim zdaniem podawać tego typu produkty? I z jaką częstotliwością? Czy dieta może wpływać na iloraz inteligencji? Jakie są Twoje doświadczenia z dziećmi i fast foodem? Opowiedz!

Ania
 1046  22

Odpowiedzi

mammma
spożywamy. sporadycznie. z rozsądkiem. a inteligencję podobno dziedziczy się po matce (kciuki)
amalka
Pizza raz na dwa miesiące (junior z dodatków zjada tylko pieczarki więc w zasadzie do brzuszka trafia ciasto pozbawione sera, szynki, cebuli... + sos czosnkowy i grzyby właśnie) i frytki domowe raz/ dwa razy w miesiącu. Od wielkiego dzwonu frytki kupne. No i jeszcze oszukany hot- dog, czyli szykowana na nasze specjalne zamówienie (właścicielkę synek oczarował najwidoczniej) bagietka z sosem jogurtowo- czosnkowym i duszonymi pieczarkami z cebulką :) To tyle.
aniol
mały lubi frytki i tak raz w miesiacu robimy uczte frytkowa ma 6 lat i nielybi nic innego z typu got-dog itp.i uwazam ze dobrze bo to bardzo niezdrowe dla dorosłych jak i dla dzieci.co ma sie to do inteligencji mysle ze nic ale niejestem naukowcem i niewiem jak bardzo szkodzi takie niezdrowe odżywianie w dużej ilosci.
MaLaCzarna
Nie
daryjka87poznan
Jada ale bardzo sporadycznie.
ada410
Jeżeli pizzę można zaliczyć do fas foodów to raz ,dwa razy w miesiącu nią się zajadamy. Tak samo jest z hamburgerami, zwłaszcza gdy jesteśmy w dalekiej podróży. Ale generalnie unikamy takich wynalazków...
aKajka
Moje dzieci jedzą raz w tygodniu domową pizzę. W sieciówkach fast food młodsze nie były nigdy, starszy był dwa razy.
Nie chcę im dawać junk food, bo jak będą starsi to tego nie unikną, a na razie bardzo chcę, żeby mieli zdrowe nawyki żywieniowe.
jeszcze się najedzą tego syfu :(
renata29
Kilka razy w roku kupujemy mrożone frytki,oprócz tego nie jemy fast foodu.
margolcia85
jadamy czasami - rzadko bo rzadko ale jadamy, pizzę to przeważnie raz - dwa razy w miesiącu robię sama, HOT - DOG też robię sama - kupuję sprawdzoną parówkę i sama zagrzewam:)frytki to już nie pamiętam kiedy ale najczęściej kupne, od czasu do czasu hamburgery ale też własnej roboty :)
Magdzik
Moja córa uwielbia frytki i pizzę... czasami robię w domu i jest nad wyraz inteligentna:))))) Nie zauważyłam u niej żadnych odchyleń od normy, a jak na swój wiek ( 4 latka ) jest bardzo rozwinięta
goskapolak
Nie jada- my nie lubimy i chodzi z nami do restauracji, w których my jemy.
W niektórych z nich można też zamówić dobra pizzę.
Majaaaaaa0000
pizze robie sama .... frytki tez od czasu do czasu. pizza raz na 2 tyg a frytki raz na 3 około;)
karolcia514
Jada ale bardzo sporadycznie.
Kordelia
Sporadycznie jadamy :)
natuuusia19
czasem zdazy sie, ze wiki zje frytki lub pizze. a co do inteligencji to nie mam pojecia:D
emiliab
Synek jada tylko i wyłącznie frytki, uwielbia je. Innych fast foodów nie jadamy. Ja jednak nie wierzę w to że żywienie wpływa na inteligencję, myślą, że to kolejny sposób na odstraszenie od śmieciowego jedzenia.
Beatka2010
Viki jada czasami frytki,bo lubi i to wszystko
MamaMaya
moja skubnie 2-3 frytki i od swieta kawalek pizzy a tak w zyciu nie tknela by hamburgera czy kebaba! nie ma mowy! nigdy tego nie próbowała i z góry zakłada ze to niedobre :D
Joanna12
moja córeczka wcina ale sporadycznie
Tamiska
Mój jada, jakieś 2, 3 razy w roku.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.