Menu

Czy Twoje dziecko jest gadułą

Niektóre dzieci nie lubią dużo mówić lub późno zaczynają używać pełnych zdań. Są też dzieci, którym buzia się nie zamyka. Jakie jest Twoje dziecko?

Ania
 1414  10

Odpowiedzi

mongro10
Kubuś ma 4 latka i jest gadułą.Buzię zamyka tylko gdy śpi.Dawiś ma 22 m-ce i nie chce mówić.Chociaż umie kilka słów woli wźiąść mnie za rękie i pokazać palcem co chce.Dodam że Kubuś w jego wieku mówił krótkimi zdaniami.Każde dziecko jest inne :)))
kasia13_archiwum
Obydwie.
Fatima ciagle ma cos do opowiedzenia... czy ktos ja slucha czy nie... ;)
Yasmina natomiast ma metode. Jak jej kto nie slucha to podejdzie od drugiej strony i tam nadaje. Jak dalej nikt jej nie slucha to bedzie szarpac za rekaw. Jak dalej jej nikt nie slucha to wyszczypie albo pogryzie... ;)
kasia13_archiwum
@nina83s... my to sie smialismy, ze Yasmina po chinsku gada...
kasia13_archiwum
Nono... francuski piekny jezyk... Jezyk sztuki... ;) Moze mala artystke bedziesz miala?
artanis
Grzesiek nie dość, że non stop mówi, pyta i opowiada, to jeszcze śpiewa! Wchodzimy do sklepu, on zaczyna śpiewać, na spacerze? Śpiewa, w samochodzie? Śpiewa. Nawet w łóżeczku przed snem jeszcze przez godzinkę często słyszę jakieś piosenki:)
AGAO30
Mój Krzyś ma 22 miesiące i niestety nie chce gadać. Jak cos go najdzie to mówi mama, tata, baba, na tramwaj mówi "tamp". Troche się martwie, chodzimy nawet do logopedy, no ale i logopeda nic nie wskóra aby mały już mówił zdaniami. Nasze wizyty tam polegaja na masażach buzi, a szczególnie ust. Ale i to jest uciązliwe bo mały nie chce wspól pracować, ucieka albo płacze. Chyba musze się w cierpliwośc uzbroić i już.
onamama
nie na razie jest cicho
syzia79
ja powiem tak,jak dzieci są malutkie to każdy (chyba) rodzic nie może się doczekać kiedy jego dziecko zacznie w końcu mówić,a potem gdy juz to nastąpi to czasem by się chciało żeby na chwilkę zamilkło.Tak było i jest w moim przypadku.Młody syn swoje pierwsze słowo"tatatata" wypowiedział gdy skończył 6 miesięcy(nie kłamię).Teraz ma skończone 2 lata i gada jak opętany,nawet czasem podczas snu zdarza mu się cos powiedzieć. Czasem chciałabym żeby było trochę ciszy...
mysia
moja Victoria ma dwa lata i dopiero uczy sie mowic powtarzajac za nami slowa,czasami wychodzi jej to bardzo zabawnie,ale juz teraz widze ze bedzie jak mala katarynka pewnie odziedziczyla to po tacie ,ktory jest tez gadula.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.