Menu

Czy uczycie swoje dzieci języków obcych?

Chciałabym się dowiedzieć czy uczycie swoje dzieci języków obcych? Jeśli tak to, w jakim wieku zaczęliście taką edukację oraz za pomocą, jakiej metody?

mila97
 673  19

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Szkoła i Kształcenie nauka język obcy

Odpowiedzi

amalka
Jeszcze nie ale gdy Krzysio pójdzie do przedszkola i zacznie się nauka (u nas uczą angielskiego) to będę go "dokształcała" (grins)
LaMandragora
Moje dorastaja trzyjezycznie. W tej chwili starsza ma 8,5 lat, jest w 2. klasie i od 1. klasy ma 2 jezyki obce... Nie posylalam jej, ani nie zamierzam posylac mlodszych corek wczesniej na nauke innych jezykow. Wystarczy, ze maja juz taka roznorodnosc jezykowa w domu.
LaMandragora
Tzn. dokladniej. W domu sa trzy jezyki. Polski (ja), arabski (maz), niemiecki ogolnorodzinny (z racji miejsca, gdzie mieszkamy). W szkole od 1. klasy angielski i rosyjski, pozniej dojdzie francuski.
emikacpi
Nasz Kacper teraz od września w przedszkolu ma język angielski i parę słówek już zna.
emikacpi
Umie liczyć do 10 ,przedstawić się i zapytać o imię , ostatnio dużo opuszczał i nie chce chodzić teraz na angielski bo kolega kuba umie więcej hahhahaha(smiech)(smiech)(smiech) no ale myślę że mu to przejdzie , dlatego nie uczę go u domu nic bo sama słabo stoję z językiem (wow)(wow)(wow)
xkasiulax
na razie,niech uczy się Polskiego:D....potem..angielski,niemiecki,rosyjski:)
koza54
jeszcze córcia jest za mała eby ja uczyć języków obcych, poza tym nawet dobrze nie mówi więc nie ma o czym gadać ale w najbliżsej przyszłości na pewno bedziemy sie uczyć angielskiego i moze jeszcze jakiegoś języka :)
LaMandragora
Przy czym np. moja najmlodsza wlasnie zaczyna mowic. Mimo, ze mowie do niej takze po polsku to pierwsze slowa mowi po niemiecku.
LaMandragora
Dziecko uczy sie jezyka zanim zacznie samo mowic.

Taki prosty przyklad. Ja ze starsza rozmawialam po polsku od urodzenia do 18. m-cy... tzn. mowilam do niej w tym jezyku. Mloda miala 18 m-cy, jak poszla do przedszkola, wtedy j. niemiecki stal sie jakby wiadacy. No bo w przedszkolu, jakby nie bylo spedzala duzo czasu.

Mimo wszystko, to, co nauczyla sie w pierwszych 18. m-cach, najbardziej zawazylo na tym, ze mowi teraz po polsku (i to perfekt).

Jezeli jest taka mozliwosc, ze np. rodzic zna jeszcze jakis tam jezyk w stopniu takim, ze moze tym jezykiem bezblednie wladac... to dobrze to wykorzystac i uczyc dziecko. Kazdy dodatkowy jezyk jest na wage zlota.
A dzieci do konca 7. roku zycia maja takie mozliwosci nauki jezykow, jakich nigdy wiecej nie beda juz mialy. W tym czasie mozg przyswaja te jezyki na zasadzie mowy ojczystej.
sara7777
ZGADZAM SIĘ W 100 % z LaMandragora.znajomej córka też w ten sposób poznała 3 języki.polski i niemiecki od rodziców oraz angielski w przedszkolu. ja napewno zadbam by moje dziecko potrafiło porozumieć sie w języku angielskim.
babooshka
Popieram @LaMandragorę, czasem mówię do Wiktorii po angielsku tj.pokazując na dany przedmiot i wtedy widzę wyraźnie jak nasz język jest trudny jeśli chodzi o fonetykę...
tlolek
mój jest za mały żeby posyłać go na jakieś zajęcia grupowe ale uwielbia słuchać bajek i piosenek dla dzieci w j. angielskim więc trzeba ten fakt wykorzystać
cytrynka
mój syn jest w pierwszej klasie i uczy się niemieckiego, a córka ma 3lata i od starszego małpuje i tez umie troche po niemiecku( w szczególności piosenki). a z bajek i ode mnie obydwoje nauczyli się j. angielskiego - liczenie, kolory, piosenki itp. Moja 3 latka uwielbia liczyć po angielsku (do 12 umie) - lepiej jej wychodzi po angielsku niż po polsku (smiech)(smiech)
mila97
Super:) Czyli wasze dzieci uczą się od najwcześniejszych lat. Ale metody na naukę to główne szkoła tak?
kamka
My właśnie uczymy się sami w domu. Znam angielski więc wprowadzam powoli kolejne słówka. Ale to nie jest tylko suche powtarzanie słówek. Mamy też zabawki, z których korzystamy podczas nauki.Np. z książeczek "Angielski z Maksem", albo programów multimedialnych. Oglądamy też bajki po angielsku. Jest przy tym dużo zabawy.
mila97
A jak dobrze znasz ten język? Nie wiem czy potrafiłabym sama uczyć dziecko takich rzeczy.
kamka
Nie jestem jakoś perfekt angielskomówiąca, ale do tych książek np. są dołączone płyty z wymową. A poza tym z takimi podręcznikami i programami jesteś tylko przewodnikiem nie nauczycielem. W
Maksie zawarto wszytsko co potrzebne by dzicko zapamiętało podsstawowe zwroty. Takie rzeczy angażują dzicko wystrarczająco.
anggiee32
Ja od lat praktykuję wyjazdy tzn wykupuję dzieciakom termin na obozie językowym http://www.berlitz.pl/pl/kursy_dla_dzieci_i_mlodziezy/obozy_jezykowe_dla_dzieci_i_mlodziezy/ i polecam, bo mają i naukę i zabawę, a ja spokojną głowę, że są pod opieką :)
Obozy językowe, wyjazdy, wakacyjne kursy językowe...

Nasze obozy językowe łączą aktywne lekcje języka obcego ze znakomitą rekreacją. W taki sposób obozy dla młodzieży i wakacyjne kursy...

Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.