Menu

czy uszka mozna zamrazac?

dziewczyny, tak sie zastanawiam, co by tu zrobić, żeby już teraz coś przygotować na świeta i mieć potem mniej roboty. I pomyślałam, że może zaczne o uszek. Powiedzcie, czy uszka można przygotować wcześniej, na przykład juz teraz i zamrozić? Zamraża sie je na surowo czy ugotowane? I potem jak je rozmroże to trzeba jeszcze raz zagotować? Robicie tak? Jak to sie dokładnie odbywa? (cukierek)

emma26
 428  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Odżywianie uszka

Odpowiedzi

izkalepszy
Właśnie dziś robię uszka zamrażam na surowo, układam tak żeby się nie spotykały na tacce podmrażam aż stwardnieją ok 20 minut a potem do woreczkòw pakuję
Beatka9316
Ja robiłam tydzień wcześniej uszka. Normalnie po zrobieniu od razu wkładam do zamrażalnika. W dniu wigilii nie długo przed kolacją gotuje je. Wstawiam wodę, solę troszkę i dodaję dosłownie łyżeczkę oleju żeby się nie skleiły. Do gotującej się wody wkładam uszka i gotuję :). Oczywiście, że można mrozić jak najbardziej. Zależy co robisz dużo potraw można mrozić :)
izkalepszy
A i nie rozmrażam tylko z mrożone wrzucam na wrzątek
kama86
Ja tez zamrazam..Ale najwpierw troszke podgotuje i studze pozniej polewam zimna woda i pakuje do woreczkow i do zamrazarki..Z pierogami tez tak robie..
amalka
Za kilka dni się zajmę lepieniem (grins) Zamrożę ale najpierw troszkę obgotuję w wodzie z odrobiną oleju/ masła i przestudzone wpakuję do pojemników plastikowych.
korek221
właśnie dzisiaj lepiłam - podgotowuję je i mrożę a potem tylko wrzucam na chwilunię do zupy :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.