Menu

Czy uważasz, że dzieci niepełnosprawne są w Polsce dyskryminowane?

Czytałam ostatnio tekst, iż w Polsce pogłębiają się problemy z edukacją, jeśli chodzi o dzieci niepełnosprawne. I nie są to bynajmniej problemy z samymi dziećmi. Do Rzecznika Praw Dziecka wpływa w ostatnim czasie coraz więcej skarg w sprawie odmowy nauczania indywidualnego, braku lub źle zorganizowanej opieki psychologiczno-pedagogicznej lub utrudnień z dojazdem do szkoły. Czy uważasz, że polskie szkoły są niedostosowane do edukacji dzieci niepełnosprawnych? Czy uważasz, że dzieci niepełnosprawne są w polskich szkołach dyskryminowane? Co sądzisz na ten temat? Co należałoby zmienić? Podziel się swoją opinią.

Ania
 911  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Szkoła i Kształcenie dzieci niepełnosprawne edukacja

Odpowiedzi

marieta26
a kto w naszym kraju nie jest dyskryminowany :-O
korek221
Niestety to prawda - wiem coś o tym bo mam niepełnosprawnego synka...;/
emiliab
Mi za przykład może posłużyć jedynie szkoła i przedszkole w mojej okolicy i tak niestety to prawda te placówki są kompletnie nie dostosowane np do wózków inwalidzkich. O reszcie lepiej nie wspominać, skoro dziecko niepełnosprawne nawet nie wejdzie do tych placówek.
alinagj1o2
U nas szkoły integracyjne i przedszkola mają windy i podjazdy.
Też mam niepełnosprawne dziecko,w klasie integracyjnej. Dla mnie źle przystosowane jest szkolnictwo. Ale to temat rzeka i szkoda moich nerwów.
Kto nie przechodzi tego nie zrozumie.
mitenka
uważam że w Polsce są dyskryminowane niepełnosprawne dzieci, mało tego-uważam, że są dyskryminowane dzieci, które nie mają wpływowych i bogatych rodziców...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.