Menu

Czy uważasz, że obecnie panuje moda na posyłanie dzieci na korepetycje?

Ostatnio Gazeta Wyborcza opublikowała artykuł, w którym donosi, że w ostatnich latach znacząco zwiększyła się liczba uczniów uczęszczających na korepetycje. Według najnowszych badań jest to około 70% wszystkich uczniów, nawet ci piątkowi i szóstkowi. Autorzy stawiają tezę, że praktycznie każdy rodzic, którego na to stać, posyła swoje dziecko na korepetycje. Co sądzisz na ten temat? Jest to Twoim zdaniem tylko moda czy może konieczność, bo polskie szkolnictwo nie jest w stanie dobrze wykształcić naszych dzieci? Posłałabyś na korepetycje swoje dziecko, jeśli miałoby dobre oceny, tylko po to, aby mogło jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę? Co sądzisz na temat korepetycji?

Ania
 875  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat 13-18 lat Szkoła i Kształcenie korepetycje

Odpowiedzi

goskapolak
Raczej konieczność niż moda.W klasie mojej córki wszystkie dzieciaki chodzą albo na korepetycje albo do szkoły językowej.Nauczycielka niewiele tłumaczy w szkole,zadaje dużo i dziecko musi chyba samo sobie poczytać gramatykę na końcu książki i sobie ją przyswoić.Rola nauczyciela sprowadza się tylko do sprawdzenia czy dziecko samodzielnie przyswoiło sobie zadany materiał.Moja córka chodzi do szkoły językowej i sądzę,że gdyby nie to- nie poradziłaby sobie na lekcjach języka.
W szkole jest dużo zajęć dodatkowych,niestety z języków nie ma:(

Dzieciaki znajomych chodzą na korepetycje tylko wtedy gdy sobie z danego przedmiotu nie radzą lub wtedy gdy poziom nauczania przedmiotu stoi na niskim poziomie i rodzice obawiają się,że dziecko sobie na egzaminie nie poradzi.
Ania111990
Moim zdaniem dzieci zawsze chodziły na korepetycje i będą chodzić. Do mojej sąsiadki parę razy w tygodniu przyjeżdżają dzieci i młodzież na korepetycje. Jeśli Ksawery będzie miał z jakiegoś przedmiotu kłopotu to pośle go na korki.
amalka
Wszystko się zmienia, podobnież (idiotyczny jak dla mnie) program nauczania. Niegdyś rodzice byli w stanie pomóc w lekcjach i wytłumaczyć rozmaite zagadnienia, obecnie natomiast bez pomocy "profesora Google" ani rusz! Kilka dni temu rozmawiałam z jedną z NetMam o zadaniu dla przedszkolaka... :/ Przeglądałam zeszyty siostrzenicy... Masakra...
halina21
dzieci moich braci też chodzą na korepetycję językowe bo program jest taki że niewiele uczy i żeby dziecko faktycznie czegoś się nauczyło musi chodzić na zajęcia dodatkowe i wielu rodziców tak robi i my tez w przyszłości pewnie nasze smyki poślemy na korepetycje
jagoda30
Z jednej strony moda,a z drugiej gdyby nauczyciele przykładali się do swojej pracy nie trzeba by było dzieci na korki wysyłać,ale "po co uczyć jak i tak przyjdzieci do mnie na korki?"
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.