Menu

Czy uważasz, że podręczniki szkolne są za ciężkie?

Usłyszałam ostatnio informację o inicjatywie krakowskich rodziców i ekologów, którzy apelują do wydawców o drukowanie podręczników szkolnych na lżejszym i bardziej ekologicznym papierze. Pod petycją podpisało się już podobno ponad 1600 rodziców. Przeciwnicy tego projektu argumentują między innymi tym, że papier ekologiczny jest zdecydowanie droższy niż ten zwykły. Czy uważasz, że podręczniki, które uczniowie muszą nosić codziennie do szkoły rzeczywiście są za ciężkie? Byłabyś w stanie zapłacić wyższą cenę za podręcznik, jeśli byłby on lżejszy i wykonany z papieru bardziej przyjaznego środowisku? Co zrobić, aby dzieci nie musiały nosić zbyt wielu ciężkich rzeczy w szkolnych plecakach?

Ania
 1088  8

Odpowiedzi

mycha2706
Mam identyczną sytuacje jak koleżanka wyżej:) I zdanie również. Plecak mojej córki jest bardzo ciężki, oprócz książek typowo przedmiotowych,musi nosic jakieś albumy,bloki, farby i inne przybory... jedna jedyna nauczycielka pozwoliła dzieciom zostawiać w szafkach książkę, dosyć sporą, z której korzystają codziennie tylko w szkole.
goskapolak
U mojej córki też są szafki ale okazuje się,że większość podręczników musi przynosić do domu bo z nich nauczyciele zadają prace.
Nie jestem za podręcznikami drukowanymi na lżejszym papierze.Jestem za tym,żeby stworzyć portal uczniowski, na którym po zalogowaniu uczeń miałby dostęp do swoich podręczników online.Byłabym w stanie uiszczać opłatę za takowe.
Beatka2010
Tak,Tak,Tak i jeszcze raz Tak.....Żal mi tych biednych dzieci
corcia
za ciężkie i za dużo
alinagj1o2
U nas dzieci mają jeden komplet w szkole a drugi w domu .Klasy 1-3 nie odczuwają tak tego bo i tak większość to ćwiczenia ,w szkole mają czytanki .Duża ulga jest dla klas od 4 i rodzice bardzo sobie chwalą.Jeżeli książki miały by być droższe bo z jakiegoś papieru ekologicznego niech dopłaca ochrona środowiska .
emiliab
Oczywiście, że są za ciężkie. Ostatnio jak podniosłam plecak 3 -klasistki to dla mnie był ciężki.
A co do ceny podręczników to nie za papier płacimy takie ceny tylko dopłacamy wydawnictwom. W końcu nie bez przyczyny zawsze najlepsze są najdroższe podręczniki i muszą być kupowane nowe co roku bo te z zeszłego roku są już nieaktualne.
katarynka3311
Tak, bo np kuzynka (10 lat) ma w poniedziałki plecak ważący 20 kg, wiem bo ważyliśmy. Do szkoły ma daleko, więc z racji tego, że mała nie ma taty, to mój tata, a jej wujek, zawozi jej plecak rowerem do szkoły. Plecaki są bardzo ciężkie, a potem niestety dzieci mają wady postawy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.