Menu

Czy Wasze dzieci pomagają w domu?

Czesc i czołem.Mam pytanie do mam troszke starszych dzieci.Czy Wasze pociechy pomagają wam np.w sprzątaniu? Czy maja jakies swoje obowiązki? Bo moja prawie 8 letnia córka nie robi w domu nic a jak Ją o cokolwiek poprosze to ma takiego focha ,ze wole sama zrobic zeby nie słuchać,ze wszystko Ona musi robić( chociaz nie robi zupełnie nic...)Prośby,rozmowy nie dają żadnych rezultatów.

mycha2706
 1176  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie dzieci

Odpowiedzi

kaisaa4
tak . moje córki majaą 4 i 6 lat i zawsze musza sprzatac po sobie zabawki, scielaja tez swoje łóżka .. ich pokój one mają o niego dbać (oczywiscie nie oczekuje ze zrobia to idealnie)
kaisaa4
a pokazalas corce ze i tak ty zrobisz wiec strzela fochy :)
mamapati
moja córcia ma 3,5 roku sprzata swoje zabawki a ostatnio zaczeła mi pomagac w kuchi(obtaczała kotlety w jajku i w błuce tartej a ja je kladlam na patelni)
i utrzymuje w swoi pokoju porzadek
krasna1
moja Wika też nic nie robi....nie umiem nauczyć jej poczucia obowiązku...
ma w główce jeszcze siano....
czasami ma przebłyski ale to tylko cwaniactwo bo zazwyczaj coś chce wtedy.....
Kordelia
Mój starszy syn ma 8 lat i pomaga w domu w sprzątaniu- odkurzanie jest jego obowiązkiem, pomaga w pieczeniu ciasta( ubija pianę, podaje składniki), pilnuje małego i mimo,ze nie zawsze ma na to ochotę to już wie,że w domu trzeba pomagać(grins)
rozowa82
oczywiście ze tak:) robi "bagan" (czyt. bałągan) ale pomaga sprzatac swoje zabawki aby po chwili je porozwalać (smiech) i na koncu krzyczy "bawo" i klaszcze sobie (klaszcze)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)
korek221
GRZEŚ MA 6 LAT ALE OD MALUTKIEGO GO UCZĘ SAMODZIELNOŚCI TYM BARDZIEJ ,ŻE JEMU JEST NIECO TRUDNIEJ NIŻ ZDROWYM RÓWIEŚNIKOM...GRZEŚ SPRZĄTA SWOJE ZABAWKI , PRÓBUJE ODKURZAĆ SWÓJ DYWANIK W POKOIKU ( NA SZCZĘŚCIE NIE BOI SIĘ ODKURZACZA :)) , PO POSIŁKU WKŁADA NACZYNIA DO ZMYWARKI , WYCIERA STÓŁ JAK MU SIĘ ZDARZY NABRUDZIĆ , KARMI SWOJĄ UKOCHANĄ KICIĘ I ŚLIMACZKI (grins)(grins)
JUSTYLKA
ścielenie łóżek ,wytarcie kurzy czy posprzątanie swojego pokoju to dla moich dzieci oczywistość, czasami odkurzanie pokoju również ....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.