Menu

Czy Wasze dzieci są także miłośnikami gier komputerowych?

Kochane, chciałam Was zapytać czy Wasze dzieci można zaliczyć w poczet namiętnych miłośników gier komputerowych? Co zrobić, aby nauczyć dziecko zdrowego stosunku do tej formy rozrywki? Jak uchronić je przed staniem się niewolnikiem takich gier? Co sądzisz na temat gier komputerowych - uważasz je za zagrożenie czy nowoczesny sposób na zabawę i edukację?

Ania
 780  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Czas wolny i Sport gry komputerowe

Odpowiedzi

korek221
oj tak ...Grześ to wielki fan gier komputerowych - muszę mu wydzielać czas ,bo jakby mógł to przyrósłby do monitora;/
Uwielbia "Super Mario", Asterixa,Hugo,Nemo,Crazy Frog - akurat te gry są fajne,rozwijają spostrzegawczość,a Hugo ma bardziej edukacyjną formę:)

Wiadomo ,że co za dużo to niezdrowo ale odrobinka rozrywki jeszcze nikomu nie zaszkodziła:)
amalka
Krzysio uwielbia gry na PBSkids, mahjongę, super pamięć, "kurczaki" (angrybirds), zgniatacza robali... W dwie ostatnie gra na naszych telefonach. Pozwalam mu na to w nagrodę lub (aż wstyd przyznać) gdy potrzebuję chwilki spokoju. Myślę, że to lepiej niż włączyć mu bajki i niech "się gapi" w ekran. Gry przynajmniej wymagają myślenia. Inna sprawa, że w dzisiejszych czasach nie ma mowy by nie znać obsługi komputera. Mój mały łapie wszystko błyskawicznie. Podpisuję się pod zdaniem kończącym wypowiedź @Koreczka :)
margolcia85
Miłośnik to chyba w naszym przypadku zbyt duże słowo, ale grywa w gry na komputerze, najczęściej w gierki przeznaczone dla dzieci w jego wieku :) i nie są to żadne wymyślne gdy a edukacyjne z serii "inteligentne dziecko" kiedyś były dołączone do jakieś gazety i dziś się przydają, ale częściej gramy wspólnie w gry planszowe albo zespołowe na powietrzu :)
kocurekmaly
jeszcze są za małe, żeby grać w gry na komputerze, ale mój mąż często grywa - takie duże dziecko z niego; za to jak nawet wasze dzieci będą grać w takie gry, niech już będa jakies edukacyjne, bo prawidlowy rozwój dziecka jest bardzo wazny już od alucha; testy dziecka potem pokazują, czy czegoś im brakuje, czy będą sie dobrze uczyc, czy nie - zawsze ozna wczesniej zareagowac, skala rozwoju dziecka tez jest przydatnym narzedziem do kontroli rozwoju dziecka, wiec jak nie tradycyjne metody to mozecie czegos takiego spróbowac
AnnaLinka
Moja córeczka ma 10 lat i ostatnio marzy o zostaniu projektantką mody:D gra więc w różne gry,w których może ubierać panie:0 ostatnio gram też z nią, tak dla towarzystwa:) fajny sposób na wspólne spędzanie i czasu i przy okazji ma się kontrole nad ty, co dziecko robi w sieci:) polecam dla dziewczynek te gry:http://gryubieranki.tv/
zero przemocy, kolorowe, wesołe gry
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.