Menu

Czy Wasze dziecko ma jakąś technikę na zapamiętywanie i uczenie się?

Badacze z Kent State University zainteresowali się tematem skuteczności technik uczenia się wśrod uczniów. Okazało się, że największą skuteczność przynosi technika głośnego uczenia się, zadawania sobie naprzemian pytań z drugą osobą, szukania odpowiedzi, dlaczego dany fakt jest prawdziwy, jak również szukania powiązania nowych informacji z wcześniej poznanymi faktami. Jednak ponad wszystko badacze stawiają dyscyplinę oraz systematyczność uczenia się. Jak to jest u Waszych dzieci? Jaka technika uczenia się i przygotowywania się do testów sprawdza się najlepiej u Twojego dziecka?

Ania
 1165  3

Odpowiedzi

alinagj1o2
Moi synowie sobie śpiewają .szczególnie jeden bardzo lubi śpiewać i tak też utrwala sobie materiał .Chłopcy razem są w klasie ,też pytają siebie na wzajem i tak sobie utrwalają .
emiliab
Mój synuś jest chyba po prostu zdolniacha. Bardzo łatwo przyswaja nowe informacje, wierszyka na Dzień Babci nauczył się po dwóch powtórzeniach, liczenie nie sprawia Mu kompletnie problemu, a i z j. angielskim też idzie Mu gładko, pyta się jak jest po angielsku jakieś słówko, ja mówię, On powtarza i już to ma.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.