Menu

czy wasze niemowlaczki bały się obcych?

Dziewczyny poradźcie coś bo już nie wiem co zrobić. Od jakiegoś czasu mój Kubuś (6 miesięcy) tak się boi obcych, że nawet na sąsiadkę, która w miarę często do nas przychodzi potrafi zareagować płaczem. Nie wiem co mam zrobić, nie chciałabym, żeby mu tak zostało. Myślicie, że to minie? A może to moja wina, już sama nie wiem. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Jak najlepiej takiego malucha oswoić, żeby się nie bał innych?

sunnylike
 236  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem lęk przed obcymi

Odpowiedzi

kama86
Syn sie wogole nie bal obcych.Corka natomiast bac sie nie boji ale wylewna nie jest.Obserwuje i musi duzo czasu minac zeby chociaz sie usmiechnela.
Wydaje mi sie ze nie masz sie o co bac,bo to jeszcze maluch dla niego calym swiatem jestes ty i rodzina.Obcych odbiera inaczej.Nie kazde bobas lgnie od razu do ludzi ktorych nie zna.
jagoda30
Ale przecież dziecko nie musi uśmiechać się do wszystkich w koło i dać się brać na ręce,jedno lgnie do wszystkich inne wprost przeciwnie.
agnese32
moj synek leci do wszystkich i wita sie ciao a corcia trzymala sie mojej spodnicy do dzisiaj jest bojazliwa sama nigdzie sie nie ruszy pomimo ze ma 7 lat - synek pojdzie bedzie sie usmiechal od ucha do ucha ze czasem boje sie ze przeszkadza za bardzo swym przytulnym powitaniem
ewlirinka
Mój mały ma 9 miesięcy i to jak zareaguje na daną osobę zależy od jej podejścia do niego. Jeżeli osoba jest jakaś "głośna", to mały marszczy bródkę i wiem, że za chwile będzie płacz, ale jeżeli podchodzi "normalnie", to wszytko jest ok i mały reaguje uśmiechem. Mówię tu zarówno o osobach obcych jak i tych z rodziny.
monia01081985
niektóre dzieci mają taki okres że reagują na obcych w ten sposób ale to z czasem mija moje córki np taki okres że tylko mama i płacz na widok kogoś obcego miały tak około roku do dwóch lat synek natomiast zaczął reagować płaczem na każdą osobę nie mieszkającą z nami jak skończył 7 miesięcy i miał to tak do roku teraz ma 14 miesięcy i jest już dobrze idzie do każdego z każdym zostanie tak więc radzę być spokojnym minie mu z czasem
Beatka9316
Niektóre dzieci tak właśnie mają boją się obcych i mają duży dystans... Moja pójdzie z każdym co ją weźmie chyba, ze ewidentnie jej się ktoś nie spodoba to wtedy patrzy na mnie takimi smutnymi oczkami i woła po swojemu to wtedy ją biorę (ma 8 miesięcy). Na pewno mu to z czasem minie im będzie starszy tym będzie inaczej na nieznajomych reagować więc nie ma się czym martwić to jest całkiem normalne u małych dzieci.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.