Menu

czy waszym dzieciom zawsze sie ulewa po karmieniu?

witam was, chciałam zapytać jak długo czekacie aż dziecku się uleje? bo ja czasami czekam 10 minut i nic. Po czym jak odkładam do łożeczka to układam na boku i wtedy się ulewa ale czasami tylko małą odrobinę.

Mamusiaa27
 277  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie ulewanie

Odpowiedzi

amalka
W ogóle nie wyczekiwałam "ulania", za to "odbicia" jak najbardziej. "Ulanie" to nic innego jak zwrócenie pokarmu. Następujące po każdym karmieniu, jest dość niepokojące. Najlepiej skonsultuj się z pediatrą.
Kumaja
Myśmy mieli problem z "ulewaniem" (strużka z kącika ust). Oparliśmy się nawet o gastrologa dziecięcego, który twierdził, że u niemowlaczków to czynność fizjologiczna. Inaczej jest gdy dochodzi do wymiotów. Czasami trudno to odróżnić. Jeżeli chlupnie, przy tym czujesz żołądkowe kwasy to co do zasady są wymioty.
Co do odbicia - to naprawdę różnie.

Tu masz więcej info:
http://www.macierzynstwo.inspirander.pl/niemowle/ulewanie-czy-wymioty
Mamusiaa27
Tak chodzi mi odbijanie się.
amalka
W takim razie- czekałam "do oporu". Czasem oboje zdążyliśmy przysnąć hehe
Nena
Moze sprovuj inaczej trzymać dziecko by mu sie odbiło? Można opierać glowke na twoim barku, można położyć brzuszek dziecka na twoim, można położyć dziecko na twoich kolanach i lekko poruszając nimi masowac brzuszek dziecka, można ulożyć dziecko na przedramieniu glowka w dół. Jest wiele sposobów by pomóc dziecku by mu sie odbiło. Moze poprostu nie znalazlas tego właściwego.
Ps. Za szybko nacisnelam guziki w telefonie i nacisnelam serduszko, sorki
Beatka9316
Mojej może z 2 razy się ulało. Tak to zawsze trzymałam tak długo aż się jej nie odbiło. Oczywiście nie zawsze się jej odbiło ale tak byłą dłuższą chwile na rękach to później nie było mowy o ulaniu.. Jeśli dziecku często się ulewa nawet jak sobie beknie to powinnaś iść do lekarza...
kama86
Czekalam cierpliwie az w koncu dziecku sie odbilo.
Jesli dziecko ulewa trzeba sie zglosic do lekarza i zmienia mleko ktore zageszcza sie w zoladku aby zapobiegac ulewaniom.Jest to dosc czesta dysfunkcja ukladu pokarmowego,ktora z czasem zanika..
iwus198920
tak jak dziewczyny piszą ja czekałam aż się odbije.. klepałam delikatnie po pupie :)
izkalepszy
Mojej małej nie ulewało się i też bardzo rzadko się odbijało, pytałam pediatry dlaczego młej się nie odbija to odpowiedział mi że mała bardzo kulturalnie je i nie łapie przy tym powietrza dlatego jej się nie odbija
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.