Menu

Czy wiecie coś na temat operacji na płaskostopie

Czy wiecie coś na temat operacji na płaskostopie/koślawość u małych dzieci??
Córka ma 8 miesięcy i ma wade wrodzona płaskostopia.Czy ktos z was takie cos przechodzil??

vivi77
 1613  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

ADAMSKA98
mojej siostry córka ma plasko stopie ale nie miała operacj tylko specjalne ortopedyczne buty ,i lekaz zalecil jak najwiecej chodzic na boso
vivi77
chodzi tu o stope płasko -koślawą!!!
jollka
Mój synek ma stopy płasko - koślawe i nigdy żaden ortopeda nie mówił nic o operacji na to. Jedynie co zalecają to obuwie ortopedyczne i wkładki ortopedyczne a dokładniej to wkładki supinujące korytkowe.

Ale u 8miesięcznego dziecka już stwierdzili takie coś? Przecież podejrzewam że ona jeszcze nie chodzi, więc.... może poradź się jeszcze innego lekarza bo na operację to ja bym się chyba raczej nie zdecydowała.
jollka
A zresztą u tak małych dzieci to jest jeszcze fizjologiczne płaskostopie i jak dla mnie to trochę za wcześnie na diagnozę u tak małego dziecka.
JUSTYLKA
nasza rehabilitantka twierdzi iż zdiagnozować prawidłowo płaskostope można po 2 roku życia...w 8 mies płaskostopie to fizjologia
kasia1
tak jak pisza dziewczyny odpowiednie obuwie , wkladki ortopedyczne ,ćwiczenia np kulanie butelki stopa , pilki itp ale oczywiście dla starszych dzieci , a w takim wieku to raczej nie możliwe jest by było plasko stopie :)
anka91
Hej ;) sama jestem po operacji stóp płasko koślawych 647446 zapraszam do mnie na gadu :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.