Menu

Czy wierzysz w św. Mikołaja?

Wierzycie w św. Mikołaja?
Wolicie bajkę o Mikołaju czy prawdziwą historię? Fundujecie dzieciakom opowieści o świętym?

Ja osobiście wierzę. Nie w tego bajkowego, wolę opowieść prawdziwą, z bajkowego dawno wyrosłam ;) Choć przyznam bajka bardzo ładna i idealna dla dziecka i oczywiście swojej pięciolatce serwuję opowieść bajkową ale i tą drugą jej opowiem, bo jedna i druga jest piękna :)

koza54
 289  9

Odpowiedzi

amalka
Krzysio zapytał o pochodzenie Mikołaja w zeszłym roku. Nieco zmodyfikowałam zatem prawdziwą historię.
mycha2706
U mnie Alka wszystko zepsula ...w klotni z Igorem powiedziała, ze jest glupi i naiwny skoro wierzy w Mikolaja.... musialam opowiedziec prawdziwa historie, obdarla mi corka z magii swoich braci ;)
mamaGosia
Ja ma trzylatka, ale już w zeszłym roku Mikołaj był u Nas w domu - wszedł przez kratkę wentylacyjną. Pozjadał ciasteczka jaki Kubuś mu naszykował przy czym bardzo nakruszył, wypił mleko rozlewają je troszkę i zostawił dla Kubusia upominek. Poza tym zostawił ślady na stole, po którym wspinał się do kratki i zaczepił ubrankiem o gwoźdź zostawiają kawałek czerwonego materiału....Kuba wie, że mikołaje, których spotyka tego dnia to pomocnicy prawdziwego Mikołaja, a ten prawdziwy przychodzi w nocy i nikt nie może go zobaczyć. Na tym polega magia świąt - na wierze. mam nadzieję, że Kuba będzie wierzył jak najdłużej
koza54
@Eudaimonia, a do kogo zadzwoniłaś? Czy po prostu wykonałaś głuchy telefon? (grins)
koza54
Dobrze, że Miszka nie chciała osobiście z nim rozmawiać (grins)(kciuki)
katarynka3311
Pewnie, że wierzymy. Musi być jakiś Dobry Duch (prezent). Czytam, opowiadam często Oktawii historie o Mikołaju i inne świąteczne. Oglądamy też kreskówki i filmy o tej tematyce. Sama lubię też świąteczne filmy. Uwielbiam ten klimat(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.