Menu

Czy Wy też uważacie...

Czy Wy też uważacie, że dziewczyna, która ma 20 lub 21 lat i byłaby w ciąży (bądź miałaby dziecko) uważana jest za młodą mamę?

Są przecież dziewczyny, które w wieku 16 lat mają dzidziusie. To są przykłady młodych mam. Sama mam w rodzinie przykłady, gdzie dzieci ma się stosunkowo wcześnie. Dlatego moim zdaniem na 20-letnią kobietę nie powinno się już mówić "młoda mama".

(prezent)(prezent)(prezent)

Lady92
 796  20

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

emikacpi
Ja urodziłam w wieku 19 lat i właśnie zawsze słyszałam że jestem MŁODĄ MAMUSIĄ ale jakoś mi to zbytnio nie przeszkadzało , wolę być młodą niż starą mamą (grins)(grins)
MiJa
Ja mam lat 32 i nadal jestem MŁODĄ MAMĄ(smiech)(smiech)(smiech) A młoda mama to młoda mama ... nie mylić MŁODA z MAŁOLETNIĄ (grins)
margolcia85
Każda mama która ma maleńkie dziecko jest młodą mamą:) hihihi ja mam 26 lat i wszyscy znajomi mówią do mnie "młoda mama" bo 2 tygodnie temu urodziłam swojego 2 dzidziusia :)
karolincia
Dokładnie MIja popieram
margolcia85
Każda mama która ma maleńkie dziecko jest młodą mamą:) hihihi ja mam 26 lat i wszyscy znajomi mówią do mnie "młoda mama" bo 2 tygodnie temu urodziłam swojego 2 dzidziusia :)
Lady92
Właśnie też tak mi się wydaje Paula9196... :)
karolincia
NIe wiem mi tam powiedzenie "młoda mama" kojarzy sie bardzo pozytywnie wiec nie kumam o co tak naprawde chodzi
sheryl
Oczywiście, że 20 jest młodą mamą. A jaką starszą? Dojrzałą?
Tak samo 24 -letnia 28-letnia..., itd...
Koleżance się chyba pomyliło z małoletnią, młodocianą..
sheryl
Mnie też "młoda mama" kojarzy się z kobietą, która ma malutkie dziecko..
amalka
Dobiłam 30stki a w sklepie usłyszałam- "Taka młoda buzia a takie duże dziecko!" (smiech) Starsza pani niemal zażądała mojego dowodu hehe

Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami- każda mama, szczególnie mająca maleńkiego Skarbusia, jest młoda (grins) I bez przesady- żeby słowo "młoda" miało mieć wydźwięk obraźliwy (krejzolka)

Nawiasem mówiąc- moja mamusia jest po 50stce a czasem nazwę ją "Smarkatą" hehe
KIciula
ja rowniez urodzilam w wieku 18,5:)
pscolka1987
ja nadal to słyszę jaka młoda mama a tu dwójka (grins) córę urodziłam mając 21,,,lat ,,to nie stare dawne czasy, ze wstyd co ludzie powiedzą ,,,,każdy ma prawo do dziecka i szczęścia a wiek nie gra roli (moja mam rodziła mnie mając 45lat )...(grins)
Majaaaaaa0000
popieram @ MIJE :) Jestem tego samego zdania, młoda, mama a małoletnia to różnica:)
tymianek
tak po prostu się utarło w naszym języku, że kobiety/dziewczyny, które swieżo urodziły dziecko są nazywane młodymi mamami. Tak samo w przypadku panny młodej - czy bierze sie ślub w wieku 20-, 30- 50 lat jest to panna młoda ( młoda para)
renata29
dziś kiedy dużo kobiet rodzi po 30-tce czy nawet 40-tce,20 lat to nie jest dużo i pewnie stąd takie okraślenie
daryjka87poznan
Ja własnie rodziłam w tym wieku i uwazali mnie za mlodą mamusie, ja tez sie nią czułam i nadal czuje (grins)(grins)(grins)
rozowa82
młoda to młoda a małoletnia to małoletnia.... popieram @Mije
rozowa82
a przepraszam DLACZEGO nie powinno sie mówic mloda mama? bo co???
Niegrzeczna
Ja mając 18 lat zaszłam w ciąże planowałam to zresztą i ja będę młodą mamą ze względu na wiek? Młoda mama tak jak mówiły dziewczyny to może być również kobieta 40 letnia która niedawno urodziła maleństwo. Kobieta zawsze jest młoda, piękna itd a matka wiecznie będzie młoda. Moim zdaniem oczywiście i nie, nie powinno się mówić młoda a wręcz trzeba :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.