Menu

czy zapinać pasy

jestem na początki piatego miesiaca ciązy jak wiecie,przy pierwszej ciązy mieszkałam w wiedniu i tam rodziłam i tam nie musiałam zapinać pasów bo kobieta w ciąży nie powinna i nie było za to mandatu, a tu w polsce ponoc trzeba,ze niby pas dać pod brzuch czy coś...nie wiem sama może Wy wiecie jak to jest???

kasiunia1
 892  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie pasy

Odpowiedzi

kasiunia1
dodam że zawsze jak zapinam mimo iz próbuje pod brzuch one i tak mnie uciskają i potem brzusio mnie boli
sque
U nas wcale nie trzeba zapinać i mandatu się nie dostanie, ale jest bezpieczniej jak się zapnie. Ja kończę 6 miesiąc ale od początku zapinam pasy i robię to właśnie pod brzuszkiem. Poza tym w sklepie można kupić specjalny pas dla kobiet w ciąży żeby właśnie nie uciskał brzuszka.
ulenka091987
obowiązku takiego niema, żeby kobieta w ciąży zapinała pasy, ale ja sobie niewyobrażam nie zapinania pasów, przy pierwszej ciąży zawsze miałam zapięty pas, dolny pod brzuchem, jak mnie uciskał to składałam go na pół i było dobrze, a górny nad, tak żeby brzuch był pomiędzy pasami, a jak jedziesz jako pasażer możesz przytrzymać ręką lekko, żeby Cię nie uciskał
sheryl
To nie jest tak, że kobieta w ciąży nie powinna zapinać pasów. MOŻE nie zapinać, jeśli jej niewygodnie czy co tam uciska i mandatu nie dostanie. Ale bezpieczniej jest zapinać jednak.
A ja na przykład zapinałam do końca, do 9 miesiąca i nic mnie nie uciskało, nie wiem jak to z tymi pasami jest...mi było wygodnie :)
kasiunia1
(awve) dziekuje(prezent)
KlaudynaK
Jak byłam w ciąży to nie zapinałam pasów. Miałam ze sobą zawsze książeczkę ciążową. Ogólnego obowiązku dla kobiet w ciąży nie ma, ale są specjalne pasy dla ciężarnych, które można kupić i takie zapinać.
mammma
ja zapinałam jak jeździłam z porzodu. ale pod koniec ciąży to wolałam jechać na tylnej kanapie i tam już nie zapinałam pasów. (awve)
bezpieczniej jest pewnie zapinać zawsze, bez względu na to gdzie się siedzi.(grins)(grins)
migotka87
ja 2 tygodnie temu zdawałam na prawo jazdy (juz na sam koniec 7 miesiaca ciazy) , lekarz powiedział mi ze mam egzaminatorowi pokazac karte ciazy i cały egzamin jechac bez pasów. ogolnie samochodem jezdzilam bez pasow od 4 miesiaca ciazy, bo lekarz powiedział, że nie musze ich zapinac. a egzaminator po egzaminie stwierdzil ze w razie zatrzymania przez policje mam tylko tez pokazac karte ciazy i nie powinni robic problemu ze jechalam bez pasow. ale jak wiadomo zapiete pasy to wieksze bezpieczenstwo.
mongro10
Ja zapinałam pasy przez całą ciążę,jakoś tak czułam się bezpieczniej.
irekzboralski
W Polsce może kobieta nie zapinać pasów jeśli jest w ciąży
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.