Menu

czy zmienić pastę do zębów?

Mam 2,5 rocznego synka.Czy to prawda ,ze powinnam myć mu zęby pastą przeznaczoną dla dzieci starszych typu junior.Teraz myjemy ząbki pasta elmex 1-6,czy powinnam juz myć mu zęby pasta dla dzieci w wieku 7-12.Tak słyszałam,że powinnam juz myć taka pastą,ale czy to prawda?

migotka125
 846  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie zdrowie pasta do zębów zęby

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Pasta junior jest dla dzieci, ktore maja juz stale zeby... Ma zawartosc fluoru jak pasta dla doroslych... tylko, ze lagodniejszy smak. 2,5 latek jest zdecydowanie za maly do takiej pasty. Wystarczy ta elmeks dla dzieci, ktorej uzywas do tej pory. Te junior to dopiero jak sie pojawia stale zabki...
kasia13_archiwum
Elmex*
jucia21
Ja mam 3 letniego syna i myję mu zęby tą samom pastą co ty i na pewno jej nie zmienię gdzieś do 6 lat. A w ogóle mojemu synowi to jeszcze ząbki wychodzą:))
kasia13_archiwum
Dodam, ze moja corka myje zabki ta pasta od momentu, gdy pojawil sie 1. staly zabek. Miala wtedy ok. 6 lat.
Na pascie pisze, ze jest ona przeznaczona dla dzieci, ktore maja i stale i mleczne zabki. Chodzi o to, ze stale zabki nie sa jeszcze odpowiednio zmineralizowane i dlatego potrzebuja juz wiekszej dawki fluoru.

Nie na darmo jednak na pascie pisze, ze jest ona przeznaczona dla danego przedzialu wiekowego.

A ze wymiana zabkow trwa do mniej wiecej 12. roku zycia, dlatego jest ona dla tego przedzialu wiekowego, czyli ok. 7-12 lat. I nie wczesniej.

Rowniez na opakowaniu pisze, zeby uzywac tej pasty wraz z pojawieniem sie pierwszego stalego zeba.
kasia13_archiwum
Mlodsza ma natomiast skonczone 3 latka i uzywa tej pasty Elmex dla dzieci od 1-6 lat.
jucia21
Dodam że używam tej pasty Elmex 1-6 lat :)))
korek221
MÓJ SYNUŚ UŻYWA PASTY ELGYDIUM JUNIOR BO ELMEXEM PLUŁ DALEJ NIŻ WIDZIAŁ...(barf) ... ZAUWAŻYŁAM ,ŻE PO ELGYDIUM MA CZYSTSZE I BARDZIEJ BIAŁE CHRUPAŁKI(kciuki) NIŻ PO INNYCH PASTACH. ELGYDIUM JUNIOR DOSTĘPNA JEST W APTEKACH I MOGĄ JEJ UŻYWAĆ JUŻ 2 -LATKI, SĄ RÓŻNE SMAKI.(glodna)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.