Menu

czy znacie jakieś sposoby by zachecić malucha do korzystania z nocnika?

Witam. pomóżcie zdesperowanej.:) próbowałam już wszystkiego. doszło już nawet do tego ze sami korzystamy z nocnika...i nic.... na sedes też były próby. wiec czego się nauczył? a no tego że sam uczy lale sikać... jest to zabawne ale mi już naprawdę ręce opadają. wiem że cierpliwość jest tu kluczowym elementem ale może któraś z mam ma sposób na takiego uparciucha :). z moim starszym synem tak łatwo nam poszło wiec teraz nie ma zlituj. bardzo będę wdzięczna za jakikolwiek pomysł. Pozdrawiam.

vader
 977  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie nauka dziecko

Odpowiedzi

Anemona
daj sobie spokój na jakiś czas, spróbuj za dwa tygodnie. Powodzenia
lola86
Piszesz że masz starsze dziecko , a może wspólne korzystanie z toalety . Moja mała tak nauczyła sąsiadkę ,siku na sedes . Sąsiadeczka była u nas na wakacjach (gdy mama była w pracy ) i ciągle chodziła za moją do łazienki . Moja gaduła opowiadała jej co robi na sedesie że tak robią dorosłe dziewczyny . I nagle mała oznajmiła , też chce jak duże dziewczynki . I od miesiąca ma spokój , a sąsiadka bardzo wdzięczna .
karolincia
Mój charakterny synek odpieluchował się w wieku 3,5 lat. Próbowałam długo i wszystkiego a efektem była zasikana podłoga, też już byłam bezsilna. Odpuszczałam czasami bo wszystko było zasikane a jemu nic nie przeszkadzało nawet mokre gatki. Jak zaczął sikać to prawie od razu na kibelek i w ciągu 2 tygodni odstawił się od pieluchy zupełnie i w nocy i w dzień.
amalka
Ilość Krzysiowych siuśnięć do "topka", policzyć mogę na palcach jednej ręki. Kupka była jedna. Przypadkiem (grins) Młodemu nocnik ni huhu nie pasował... Małżonek oraz mój tato, zabrali Krzysia kilka razy ze sobą do łazienki. Pokazali jak siusiają duzi chłopcy. Mały zapragnął być "duży" i zaprzyjaźnił się z toaletą. Do dziś rozczula mnie wspomnienie bąbla stojącego na paluszkach, wyciągniętego w górę do granic możliwości i siusiającego z dumna miną (cukierek) Dość szybko pożegnaliśmy pampki. Jedynie w nocy był kłopot i walka trwała dłuuuugo...

Jak dziewczyny radzą- nic na siłę. Dziecię musi "dorosnąć" do wszystkiego. Powodzenia (kciuki)
amalka
Masę znam takich 4rolatków w pampkach (jedynie w nocy co prawda, ale jednak) Mój Krzysio właśnie po ukończeniu 4tego roku życia przesypiał noce "na sucho". W ciągu dnia to faktycznie rzadkość...
lola86
Asiu nie poddawaj się . Czytałam wczorajsze zestawienie na fb będzie dobrze
vader
dzięki za dobre słowa. teraz już nikt nie może siadać na nocnik bo to jest jego i wielki płacz jest. chyba odpuszczę na jakieś 2lub3 dni. życzcie mi dużo cierpliwości bo już mi jej brakuje i nie tylko o siusianie chodzi. naprawdę urodziłam diabełka w ciele aniołka. jeszcze raz dzięki. miłe to że nie jest się z tym samym i można się tu wygadać tzn. popisać haha .dziękuje. i pozdrawiam.
vader
Hahaha.Każdy ma swojego diabełka.Nie będę się tu kłócić kto ma gorzej. Wiec ciesze się że nie jestem sama. Że jednak nie tylko ja mam potworka w ciele aniołka. To też życzę dużo cierpliwości. buziaki dla Elfika i mamusi.
niki30041988
Moja Emilka trudniejsza "sprawę" załatwia na nocnik od kiedy skończyła 18 mc szybko załapała o co chodzi bo w tedy miała małe zaparcia, wygodniej jej było na topek. Od jakiegoś 1 mc robi siuisu tez. W domu chodzi dożo bez pieluchy, nie zawsze zdąży na nocnik, bo zbyt pochłaniają ja inne sprawy, ale jak skorzysta to jest z siebie bardzo dumna, wola mnie i robi bravo:) czas, czas i przede wszystkim nie zmuszanie na sile. My do spania w dzien i na noc zakladamy pampka, na spacery tez w domku lata bez. Powodzenia:)
vader
Gratulacje:). Niestety my nadal jesteśmy w miejscu. Czekam czekam i może się kiedyś doczekam.hahaha. oby.
vader
Gratulacje dla mojego syna:).wreszcie siusiamy na nocnik. a także gratulacje dla mnie za cierpliwość której naprawdę mi momentami brakowało.:) Dumna jestem :) udało mi się. hahaha POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.