Menu

Czym kierowałaś się przy wyborze imienia dla dziecka?

Ostatnio wraca moda na stare, tradycyjne imiona. Obok popularnych wciąż Szymonów, Jakubów, Maciejów coaz więcej pojawia się Kacprów, Marków i Mateuszów. Najpopularniejsze imiona w 2012 r. dla dziewczynek oprócz Lenki i Julii, to również Zosia i Antosia. A Wy drogie Netmamy, czym kierowałyście się przy wyborze imienia dla swojego dziecka? Modą, ulubioną postacią z książki lub serialu? A może jakąś rodzinną tradycją? Może macie jakieś zabawne hostorie związane z nadawaniem imienia Waszym dzieciom? Czekam na nie z niecierpliwością!

Ania
 994  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

popularne imiona dla dzieci

Odpowiedzi

amalka
Imię Krzysztof po prostu i się podoba (choć początkowo Krzyś miał być Michasiem lub Dawidkiem) Lubię mnogość "odmian" i zdrobnień :) No i ładnie komponuje się naszym nazwiskiem :)
amalka
Ps. Moje imię było baaardzo popularne w latach 80tych i niestety w klasie miałam kilka imienniczek, co mnie okropnie irytowało... Poza moim synkiem nie znam innego małego Krzysia :)
renata29
Wybrałam imiona,które mi się podobały.
tymianek
podobało nam się kilka imiom dla chłopaca : Damian, Krystian, Patryk, dla dziewczynki Daria. Jak już wiedzielismy , że będzie chłopczyk skłanialismy sie ku Krystianowi, poniewaz Patryk zaczynał być popularny więc od razu odpadł. Jednak będąc w ciąży spotkałam koleżakę, której syn ma na imie Krystian i podczas chwilowej pogawędki, przechodzący obok nas inny chłopak powiedział " Cześć Krycha", to to był moment, że to imię również poszło w odstawkę i tak zostało na tapecie imię: Damian.
annat
Siedzieliśmy z mężem na balkonie z kalendarzem i czytaliśmy imiona i jakoś Natalia nam się spodobało na drugie ma Dominik bo maż Dominik :)
goskapolak
A niczym się nie kierowałam.Tak sobie pierdzielnęłam.I tak zostało:))
Majaaaaaa0000
Córka miała być Julia . Jak ją pierwszy raz zobaczyłam Powiedziałam NIE będzie MAJA....I tak zostało:)
Ada3610
Szukaliśmy imienia którego by nie było w okolicy.
Śmiać mi się chce jak jesteśmy na placu zabaw i któraś z mam zawoła np. Julkę lub Amelię, a na ten odzew reaguje pięć dziewczynek. Jest tyle pięknych imion, a nadawane są tylko jedne i te same.
karolcia514
my nie kierowalismy sie niczym poprostu podobalo nam sie imie Wiktoria i takie nosi corcia :)
emiliab
Synek ma imię na część piłkarza Tomasza Frankowskiego, tylko, że ja nie znoszę imienia Tomasz, więc jest Franek. Córeczka to Tosia, bo bardzo to imię spodobało mi się jak obejrzałam film "Nigdy w życiu".
Dodatkowo dochodzi fakt, że bardzo podobają mi się stare polskie imiona.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.