Menu

czyszczenie noska

moja mala ma zapchany nosek,nie moze nawet dobrze zjesc bo ma problem z oddychaniem.No i nie wiem jak jej go wyczyscic z tych baboczkow,bo jak widzi gruszke to zaraz placze mam tez specjalne kropelki ale po nich trzeba sciagnac z nosa.Macie moze jakis pomysl zeby spokojnie to zrobic?Moze jak bedzie spala?Dziekuje za rady

salerno
 604  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

Ada3610
my mamy kupiony w aptece sopelek do czyszczenia noska, jest o wiele lepszy niż gruszka.
JUSTYS
psiknąć do noska wodę morską a potem pociągnąć Fridą:)
PatrycjaM
nie ma innego (chyba) sposobu jak sciągnąć z nosa wydzielinę. My mamy sopelek rewelacja.
cela
Ja polecam bardzo aspirator "katarek" kosztuje 35- 50 zł, ale to rewelacja.

Miałam gruszkę, sopelek i fridę, ale katarek jest bardzo wygodny i wystarczy jedna osoba nawet przy bardzo silnym i wyrywającym się dziecku.

Podłącza się go do odkurzacza, sadza dziecko na kolanach bokiem do naszej piersi, jedną rączkę dziecka przytrzymujemy pod swoją pachą. Drugą rączkę zgiętą w łokciu, dłonią uniesioną do góry przytrzymujemy swoją lewą ręką i dodatkowo unieruchamiamy głowę dziecka, dociskając ową ręką do naszej piersi (wygląda to tak jakby dziecko trzymało się lewą rączką za ucho i przytulało się do mamy). Wówczas przystawiamy końcówkę aspiratora do otworu noska, szybko i sprawnie opróżniając go z wydzieliny. Następnie należy nawilżyć nosek wodą morską lub solą fizjologiczną, aby śluzówka nosa się nie przesuszała.

Używanie tego respiratora jest wygodne i bezpieczne, siła wciągania wydzieliny z noska jest taka sama jak przy fridzie, ale jednostajna i dostatecznie długa, by szybko i sprawnie wykonać ów zabieg.


Przy używaniu fridy możemy zarazić sobie gardło bakteriami pochodzącymi od dziecka...
cela
Zauważyłam, że Twoje dzieciątko jest jeszcze malutkie, a dodatkowo nie mieszkasz w Polsce, więc nie wiem czy uda Ci się kupić "katarek"... Jeśli oczyszczasz nosek to unoś dziecko do góry, bo ponoć w pozycji leżącej przy odciąganiu wydzieliny, zasysa się jakieś płatki wewnątrz noska i to jest bolesne dla dziecka. Może niedokładnie to wyjaśniłam, ale właśnie chodzi tu o odpowiednią pozycję przy czyszczeniu noska.
Kasia1978
polecam KATAREK,ten co @cela...
amalka
Marimer i Frida...
xkasiulax
j.w...jeśli chodzi o płacz,przy ściąganiu z noska to moja też tego nie lubi,gdybym ciągle patrzyła co lubi czego Nie!...nic bym przy niej nic zrobiła (awve)
haniola
Kurcze jak nie daje sobie ściągać to może weź psiknij disnemar czy tam inną wodę morską, ja używam tej bo delikatniej psika. Potem po inhaluj solą fizjologiczną, połóż sobie na kolanach, ale mała na brzuszku niech leży, oklep trochę to część powinna sama wypłynąć, ale wszystko pewnie nie.
haniola
haniola napisała:
Kurcze jak nie daje sobie ściągać to może weź psiknij disnemar czy tam inną wodę morską, ja używam tej bo delikatniej psika. Potem po inhaluj solą fizjologiczną, połóż sobie na kolanach, ale mała na brzuszku niech leży, oklep trochę to część powinna sama wypłynąć, ale wszystko pewnie nie.
Dopiero teraz na datę spojrzałam więc, mała pewnie już sama nosek wydmuchuje.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.