Menu

Czytanie?

Hej dziewczyny mój syn w marcu będzie miał 7 lat zna litery ale nie umie z nich złożyć wyrazu :(martwię się czy to jest normalne np.przyczyta kura a powie kogut:(czy u Waszych dzieci też tak było?Jak go nauczyć?i czy wasze dzieci już w tym wieku umieją czytać?

aga24
 575  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat dziecko czytanie

Odpowiedzi

kasia3030
moj syn jest w wieku twojego i czasem przeczyta dobrze wyraz, a czasem tez przekreci zwlaszcza te dluzsze
alinagj1o2
Nauka w szkole czytania idzie bardzo szybko z programem . Czytaj pojedyncze słowa z synem ,idąc ulicą nazwy sklepów .By to była też zabawa dla syna a przy okazji sobie przyswajał .W kolorowych książeczkach dziecko niby czyta wyrazy a zgaduje z obrazków .Moi synowie w tym wieku czytali .Ten starszy gorzej od młodszego ale młodszy chciał.Ten rok starszy czytał ale miał problemy .Zresztą synowie są w 3 klasie i starszy syn czasami też czytając tworzy swoje wyrazy i zgaduje .
syla
Mam ten sam problem w lipcu będzie 7 lat ,a literki zna ale nie potrafi tego złożyć co czyta
JUSTYNA300511
mój w maju skończył 6 lat i ostatnio przeczytał juz sam książeczkę.ale zaczynaliśmy własnie od pojedyńczych słow tak jak pisze @alinagj1o2.na początku próbował sam czytac z elementarza z którego jeszcze ja się uczyłam w szkole.
Kasia1978
http://www.greg.pl/dla-dzieci/58,611_Moj-pierwszy-elementarz-czytamy-metoda-sylabowa.html
Kasia1978
-czytamy-metoda-sylabowa.html
spróbujcie może tak?
lwica
Tak jak pisze @Kasia1978, ucz go sylab, najpierw 2 literowych, potem 3 literowe i tak dalej, a potem pomału łączyć sylaba plus litera, np:ko-t,
ma-k, póżniej 2 sylaby itd.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.