Menu

Czytanie książek

Nie wiem jak nakłonić moją córkę do czytania książek. Ogranicza się do minimum - nawet lektur nie czyta w całości tylko jak już wie o co chodzi to pomija opisy i dłużące się fragmenty. Nie wiem skąd u nie j taka niechęć - ja mam cały czas jakąś książkę "na tapecie" a jej za nic na świecie nie idzie zmusić. Wasze dzieciaki też nie lubią czytać? Jak je zachęcać - przecież czytanie książek to coś najwspanialszego na świecie!

lusilla
 721  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat czytanie czytanie książek książka

Odpowiedzi

AnnaZZ
My to wiemy, ale obecnie dzieci idą niestety na "łatwiznę" i ograniczają się do oglądanie telewizji. Moja koleżanka miała taki sam problem, pamiętam że zaczęła go zabierać dość często do księgarni, tak na spacery po oglądać, nic na siłę i w tamtym okresie pojawiły sie książki "Harry Potter". Może twojej córce spodobała by się jakaś książka o przygodach dziewczynek w jej wieku, taka babska lektura dla nastolatek.
Marlena
Dokładnie. Lektur dzieci na ogół nie lubią bo to przymus - pamiętam jak było ze mną - nawet jak lektura okazywała się fajna to sama przed sobą nie umiałam tego przyznac - przecież to lektura! Zabierz córkę do księgarni, zapytaj sprzedawczynię co się czyta teraz w "takim" wieku. Może to podziała zachęcająco.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.