Menu

Czytanie lektur

Jak zachęcić dziecko do czytania lektur? Ciągle jest to samo, że w końcu ja się poddaję i czytam córce po kawałku ona to opowiada (żebym miała pewność że uważa i zapamiętuje) i tak fragment – streszczenie, fragment – streszczenie od początku, fragment i znów musi opowiedzieć od początku do tego miejsca. Tak jakoś to idzie, ale żeby sama czytała to nie. Pomóżcie.

lusilla
 1017  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

czytanie lektura

Odpowiedzi

Tesa
Ja w szkole podstawowej nie przeczytałam żadnej lektury, dopiero w liceum polubiłam czytanie i przeczytałam wszystkie, nawet te dodatkowe. Nie wiem jak Ci pomóc, ale myslę że to przyjdzie z czasem
alinagj1o2
Nie znam skutecznego sposobu nie cierpiałam czytać lektur.Teraz bym częściej poczytała a brak czasu. A może by tak lekkie przekupstwo,może ma gazetę którą lubi wpierw kilka stron książki a potem będzie mogła zajrzeć do czasopisma.
tlolek
mnie mama też tak czytała...sama z własnej nieprzymuszonej woli dopiero "Krzyżaków" pochłonęłam a w LO wszystko co tylko wpadło w ręce
ODYNIECKA
Moja córeczka połyka ksiązki odkąd nauczyła się czytac. Starszy synek nie przeczytał książki nie mówiąc o lekturach do 4 klasy podstawówki. W końcu trafił na polonistkę, która specjalnie dla niego dobierała książki, musiał przeczytac i coś napisac. Tak go podeszła, że zaczął czytac książkę dziennie.
Jeżeli Twoja córeczka w ogóle nie chce czytac nie tylko lektur to zachęcaj ją jak możesz. Mój syn przez to, że nie czytał miał kłopoty z pisaniem i z ortografią. Ma nawet orzeczenie z poradni. jak zaczął czytac przestał robic błędy i zaczął pięknie pisac.
IziaMorela
Ja jak bylam uczennica :) z poczatku nie lubilam czytania lektur....potem pokochalam i czytalam wszystkie po kolei.
Najbardziej podobalo mi sie Nad Nemnem co dziwilo wiekszosc mojej klasy :)

Czytanie jest piekne. Mozna przenosci sie do innego swiata, do innej epoki, mozna zyc cudzym zyciem, mozna podrozowac.

Moj synek jak chce zebym mu ksiazeczke przeczytala to przynosi ja do mnie i pyta : MAMUSIA POPODLOZUJEMY SOBIE TLOSECKE?
agnbar
popieram Ewa30
można jeszcze czytać na zmianę- jedną stronę mama, drugą córka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.