Menu

czyzby to juz byly ząbki???

dziewczyny,moj Mikolaj ma 2 miesiace,od kilku dni bardzo sie slini,wklada cale piastki do buzki,czasem nie moze zalapac smoczka od butelki bo tak ten smoczek gryzie,czy to moga byc oznaki ząbkowania? czy to nie za wczesnie?

anastazja22
 613  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie ząbki u dziecka pierwsze ząbki ząb

Odpowiedzi

megil
Mój robił to samo. Póki co ma 6,5 mc i nadal żadnego ząbka, więc raczej nastaw się, że to jeszcze nie ząbki.
patimama
dokładnie tak jak pisze @megil
mammma
moja córka miała pierwszy ząbek w wieku 3 m-cy, więc jak dla mnie to nie za wcześnie. ale od pierwszych objawów ząbkowania do pierwszego ząbka może minąć nawet parę tygodni.
Alina73
...mojej pierwszej córeczce pierwszy ząbek wyszedł jak miała 3,5 miesiąca... a syn rok temu urodził się z dwoma jedynkami na dole...więc... (grins)(grins)(grins)(grins) ...wszystkiego się mozesz spodziewać...
nikordia
mój synek tez sie slinił od 2miesiaca zycia ,a ząbek wyszedł mu w szóstym miesiącu
anna000
mozliwe;p Moj ma 3,5 i kupilam mu gryzaka bo lapal mojego palca, wsadzal do buzi i tak gryzl ze moze i cos zaczyna sie dziac ;]
monikarogalska2
Dzieci w tym wieku nie umieją dobrze połykać śliny stąd to ślinienie Moja ma prawie 5 miesięcy i cały czas się ślini i wkłada rączki do buzi, choć ząbków nie widać, a zaczęło się to właśnie po drugim miesiącu(grins)
babooshka
teoretycznie tak moze być bo są dzieci którym ząbki wychodzą dość wcześnie np w 4 mcu, ale z tego co się orientuję to dzieje się tez tak dlatego że właśnie w 2 mcu zycia ślinianki zaczynają intensywniej pracować i dziecko nie nadąża z połykaniem śliny...(moja córcia tez tak się zachowywała a ząbki pjawiały się jak skonczyła 10 m-cy)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.