Menu

Danonki..

nie chce tu żadnej awantury bo spokojnie zadaje pytanie i prosiła bym o spokojną, normalną odpowiedź ... to jak to jest z tymi danonkami ? (wiem,wiem zdania są podzielone) ale chodzi o to żeby nie podawać je małym dzieciom dlatego że zawierają konserwanty czy co ? moja znajoma daje swojemu małemu (nie wiem czasem czy nie codziennie) ma 8miesięcy .. nie chce jej wtrynić "nie dawaj" bo to jest jej inwidualna sprawa (jestem zdania,że każda mama ma prawo podawać dziecku co chce bo wie co dla niego jest najlepsze - no wiadomo w granicach rozsądku!) ale nie o tym chciałam .. może zwróce jej lekko uwagę tzn powiem,że wyczytałam o tych danonkach na internecie że nie można dawać dzieciom ale dlaczego ?

Nicoletta
 3023  58

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie danonki

Odpowiedzi

agakoko
Nie wiem dlaczego........Ja danonki podawałam córce i podawać zamierzam małemu za jakieś 2-3 miesiące.........
Mysiaa
dlaczego chcesz jej powiedzieć,żeby nie dawała??Skoro mówisz,ze to indywidualna sprawa to daj sobie z tym spokój(kwiatek)(kwiatek)
elcia236
danonki można podawać dziecku i nie ma żadnych przeszkód,racjonalnie myśląc wszystko zawiera konserwanty,moje dziecko jest alergikiem i codziennie je danonka ,należy pamiętać aby nie podać za dużo w ciągu dnia bo może wystąpicćwysypka
agakoko
A zważając na konserwanty to ja bym dziecku chyba niewiele mogła podać.....(glodna)(glodna)
Mysiaa
Aga dokładnie(glodna)(glodna)(glodna)(grins)(grins)
agakoko
Mysiaa(prezent)(prezent)(prezent)(prezent) Dzieki Serce!!!!!
betty
kazdy robi jak uważa i myśle że nie powinnas sie odzywac... ja dawałam swojej małej danonki jak skończyła rok (o ile dobrze pamietam) i nie widze w nich nic złego!
Mysiaa
mój Skarbek uwielbia Danonki(glodna)
ADAMSKA98
wszystko prawie zawiera konserwanty ,ja swojm podaje
okim76
z tego co ja pamietam zaczełam podawac córce danonki, gdy skonczyła roczek, a chyba było mozna juz po skończeniu 10 m-cy
Mysiaa
betty ja zrobiłam tak samo i od razu je polubił(glodna)
Nicoletta
nie chce jej powiedzieć żeby nie dawała ..
cyt: "nie chce jej wtrynić "nie dawaj" bo to jest jej inwidualna sprawa"
tylko powiedzieć,że przeczytałam na internecie że dzieciom się nie daje jeśli są szkodliwe.. i stąd moje pytanie .. dlaczego lepiej nie dawać ?

jeśli chodzi o konserwanty to dałam przykład ..
Nicoletta
nie piszcie już o tych konserwantach bo to był przykład!
jeśli wiedziała bym,że lepiej nie podawać ich dzieciom ze względu na nie to nie zadała bym pytania bo w końcu znała bym na nie odpowiedź..
agakoko
@geodonna ale jak sie do tego mają danonki?????Chpsy frytki itp to śmieci ale o danonkach to chyba nie można tego powiedziec (nigdy)
Mysiaa
alkohol to co innego......
Jak można porównywać alkohol do Danonków??
Ewa0528
Ja dawałam swojemu synkowi jak był mniejszy a teraz ma 4 latka i zje raz na czas bo nie chce wiecej.A nie powinno sie chyba podawac dlatego ze maja duzo cukru i konserwantów
agakoko
@nicoletta nie znam powodu dla którego moje dziecki miałoby nie jesc danonków........
agakoko
*dziecko miało być......(grins)(grins)
ADAMSKA98
ja też nie znam powodu aby nie podawać
sweetnessa27
Niemieckie laboratoria na prośbę „Świata Konsumenta” przebadały także inne rekomendowane produkty, w tym Danonki i Morlinki polecane przez Instytut Matki i Dziecka. Okazało się, że zarówno serki Danonki, po których, jak głosi reklama, dzieci mają „mocne kości”, jak i parówki Morlinki, po których „rosną w siłę”, powinny być podawane maluchom sporadycznie.
– Parówki z założenia są dla dzieci za tłuste – uważa, podobnie jak eksperci „Świata Konsumenta”, Bogusława Karłowska z Państwowego Zakładu Higieny. Za tłuste są również dla warszawskiego sanepidu, który zakazał podawania parówek dzieciom w przedszkolach.
– Danonki z kolei są zdecydowanie zbyt słodkie, by stosować je w codziennej diecie dziecka – twierdzi doktor Jolanta Mikołajewicz, znany warszawski lekarz pediatra. – Nadmiar cukru, zwłaszcza w połączeniu z mlekiem i jego przetworami, może zrujnować zdrowie malucha. Cukier to jedna z najbardziej szkodliwych substancji dla człowieka, a szczególnie dla małego człowieka.

źródło:www.przekrój.pl
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.