Menu

data ważności a otwarte opakowanie

Mam otwarte pudełko witaminek dla kobiet w ciąży i karmiących, brałam je jak karmiłam piersią synka i sporo jeszcze zostało. Otworzyłam to pudełko w kwietniu 2009roku, na pudełku jest data ważności do listopada 2011roku. Czy mogę zażywać te tabletki czy lepiej nie??

milcia22
 703  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie witaminy ciąża

Odpowiedzi

mammma
hm, raczej zapytałabym w aptece. bo wszystko zależy od składu i od tego jakie to konkretnie opakowanie, flakon czy blister.
mala21
możesz, ten termin od otwarcia dotyczy kropel, syropów, tabletek wydaje mi się że nie
milcia22
flakon
euphoria29
Ja bym nie ryzykowała.(awve)
milcia22
no właśnie ja jestem za tym,żeby nie brać, bo jednak to miało kontakt z powietrzem
mammma
no właśnie, bo jakby były w blistrze to nie miałoby znaczenia. a tak, to nie jestem pewna. ogólnie witaminy szybko się utleniają, więc możesz łykać coś innego niż myślisz że łykasz. zrób sobie prezent na Mikołajki i kup nowe opakowanie (kciuki)
milcia22
jednak kupię nowe
xkasiulax
aaa!!!ja bym tam wzięła,to nie antybiotyk czy jakieś silne lekarstwo..zwykłe witaminy (awve) popadacie jak zwykle w panikę!
milcia22
może to zwykłe witaminy, ale ja jestem w ciąży i nie chciałabym brać czegoś co ma pomagać a przez kontakt z powietrzem stracił właściwości to chyba byłoby bez sensu
euphoria29
Masz rację @milcia22(kciuki) Poza tym witaminy podczas kontaktu z powietrzem się utleniają tak jak wspomniała @mammma więc jednocześnie tracą swoje właściwości.No i jesteś w ciąży więc tym bardziej warto kupić nowe witaminki.(kciuki)
xkasiulax
to zapytaj się lekarza!!!!!i nie rób problemu!!!!
koza54
data ważności lekarstw obowiązuję jeżeli nie są one otwarte w takim przypadku jak syropy, maści czy tabletki w fiolce. jeżeli już otworzyłaś to data jest nie ważna i może tabletki wyrzucić.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.