Menu

Dentysta- gra lub coś w tym temacie?

Idę z synem za 2 tyg do dentysty, na blombowanie. Chciałabym kupić mu jakąs np. grę lub coś w tym stylu, zeby sie oswoił z "tematem". Jak dotychczas na kontrolach bylo ok, ale co innego wiercenie. Czy znacie jakieś gry....Znam z ciastoliny i taki krokodyl. Zastanawiam sie czy jest jeszcze coś wtym "temacie". Dzieki

PatrycjaM
 773  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie dziecko dentysta

Odpowiedzi

margolcia85
No właśnie pierwszy przyszedł mi na myśl krokodyl u dentysty i ta ciastolina, nic więcej nie kojarzę ... niestety...
PatrycjaM
a moze ktoś z was ma krokodyla lub ciastolinę. Co jest fajniejsze?
PatrycjaM
a moze ktoś z was ma krokodyla lub ciastolinę. Co jest fajniejsze?
margolcia85
Ciastoliny nie posiadam, ale ja jeszcze jako dziecko sama bawiłam siękrokodylem, teraz bawi się nim mój syn i ja jestem z tego zadowolona:)
grazyna13
Według mnie to dzieci boją sie samego dzwięku borowania, (tak jest w przypadku moich dziewczyn) więc może uprzedź go że będzie głośno jak przy wierceniu wiertarką.
MiJa
A moim zdaniem wystarczy stomatolog z podejściem do dzieci i oczywiście odpowiednie zachowanie rodziców. Żadnego straszenia,mówienia o bólu itp. Mój syn był niedawno pierwszy raz w zyciu u dentysty. Pani doktor pozwoliła mu guzikiem podnieść fotel do góry,potem ssakiem "odkurzał" wodę z kubeczka a potem sam trzymał go sobie w buzi i "odkurzał" ślinę. Pani doktor pokazała mu wiertło...pokazała jak bedzie "buczeć" a potem powiedziała ,że w zębie jest robaczek ,który bardzo boi się tego wiertła i trzeba go postraszyć. No i tak dentystka "przepędziła robaczka":P a na koniec mój syn mógł sobie wybrać kolor plomby:). Jak wracaliśmy do domu syn był zawiedziony ,że nie może dalej POMAGAĆ pani doktor:D:D
PatrycjaM
dzieki. to wszystko co piszecie jest dla mnie oczywiste i tak też robie. U dentysty już był kilka razy i zawsze wychodzi z usmiechem na twarzy. Pani doktor mówiła mu o robakach itd. ale pomyślałam że nie zaszkodzi jakaś gra.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.