Menu

dentysta w ciąży

dziewczynki jak to jest z jeczeniem zębów w ciąży?! jedni mówią że można drudzy ze nie. ja ostatnio czytałam że nawet jest to zalecane a znieczulenie nie przenika do łożyska

basiaikubus
 838  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciaża leczenie zębów

Odpowiedzi

basiaikubus
sorki miało być leczeniem;)
Magdzik
Oczywiście, że można, a nawet powinno się wyleczyć zęby w ciąży. Wiele kobiet w ciąży nie wie, że częściowo leczenie zębów jest nieodpłatnie, np. leczenie kanałowe, co normalnie jest bardzo drogie. Ja z tego skorzystałam(grins) Poza tym dobrze jest leczyć zęby w ciąży, pbo po porodzie zęby słabną i trudniej jest z nimi cokolwiek robić(grins)
ja80
Nalezy leczyc zeby w ciazy, znieczulenie nie jest szkodliwe a nawet zalecene gdyz gorzej na ciaze wplywa stres zwiazany z dentysta niz samo znieczulenie. Oczywiscie gdy mamusia boi sie dentysty.
A bakterie ktore moga sie namnozyc przy nieleczeniu zeboe kraza po calym organizmie.
anna000
nie wiem jak jest ze znieczuleniem, ale wiem na pewno ze jesli mozna znieczulac w ciazy to korzystaj z tego!! bo po porodzie jesli bedziesz karmic piersia to mozesz pomarzyc o znieczuleniu nawet jesli bedzie baaardzo bolalo... mi zeby sie popsuly dopiero po porodzie (a nie w czasie ciazy) dlatego wiem jak to boli (pout)
Mandarinios
zęby można też leczyć kanałowo a nawet wyrywać... i tak jak napisały dziewczyny - bakterie próchnicze trafiają do krwi i stanowią realne zagrożenie dla dziecka... Korzystaj jeśli możesz, bo masz refundowane nawet leczenie kanałowe:) ja skorzystałam:) co prawda miałam "kanałówkę" bez znieczulenia, bo lekarz się uparł, że mi nie da bo się boi a tak jak już napisane powyżej można mieć znieczulenie tylko trzeba powiedzieć, że się jest w ciąży(dopóki jej nie widać:)) aby lekarz mógł dobrać optymalną formę znieczulenia:)
Kordelia
Ja jak tylko dowiadywałam się,że jestem w ciąży to od razu szłam do dentysty porobić sobie porządek z zębami. I tak jak pisała już Mandarinios*trzeba tylko powiedzieć dentyście o ciąży,żeby mógł dobrać odpowiednie znieczulenie...:)
basiaikubus
dziękuje dziewczynki
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.